Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bayrak şeklinde hizmet binası
22 Mayıs 2013 Çarşamba 15:41

Bayrak şeklinde hizmet binası

Samsun'un Canikli Belediyesi tarafından yaptırılan yeni hizmet binası büyük ilgi görüyor..

SAMSUN'un merkez Canik İlçe Belediyesi'nin yeni yapılan ay- yıldızlı hizmet binası herkesin dikkatini çekiyor. Canik Belediye Başkanı AK Parti'li Osman Genç, "Bu proje her ne kadar mimarisi ve teknolojisi ile ön plana çıksa da bu projeyle rahmetli Adnan Menderes'in ismi yaşatılacak" dedi.

Canik Belediyesi tarafından yapılan ve 20 dönüm alana kurulan 'Adnan Menderes Demokrasi Meydanı, Belediye Hizmet Binası ve Otoparkı' ile Türkiye'de eşi olmayan ay-yıldız motifi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Yaklaşık 1.5 yıl önce yapımına başlanan ve 20 milyon TL'ye mal olan bina son aşamaya gelindi. Altı kapalı otopark olan meydan ile Selçuklu mimarisi ile günümüz mimarisinin uyumlu bir şekilde yansıtıldığı ve teknolojik donanıma sahip hizmet binasına Haziran ayında taşınacaklarını belirten Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç, "Şehirler meydanlarıyla anılır. Biz de bundan hareketle Samsun'a dev bir meydan kazandırıyoruz. Tarihimize baktığımızda şehirler meydanların çevresinde gelişiyordu. Meydan, camisi, yönetim binası hepsi meydanın çevresindeydi. Biz de Canik'in gelişimi yönünde meydanımızı ve hemen yanında belediye binamızı yapıyoruz. Bir nevi tarihten ilham alıyoruz" diye konuştu. 

Ay- yıldızlı modern ve teknolojik donanıma sahip olan yeni binada halka daha iyi hizmet vereceklerini dile getiren Başkan Genç, "Canik'te yapılamayanları yaptığımız gibi, aynı anda üç projeyi de hayata geçirerek yine bir ilki gerçekleştirdiğimize inanıyorum" diye konuştu. Öte yandan meydanın yanına 3 bin kişilik bir de cami yapılacağı belirtildi.


Aynı anda üç projeyi birden yürüttüklerine söyleyen Başkan Osman Genç, "Otoparkımız ve meydanımız artık hazır. Meydanımız ile birlikte Canik Samsun'un yeni merkezi olacaktır. Haziran ayında yeni belediye binamıza da taşınacağız. Modern ve teknolojik donanıma sahip olan yeni binamızda halkımıza daha iyi hizmet vereceğiz. Canik'te hayalleri gerçeğe dönüştürdüğümüz gibi, aynı anda üç projeyi de hayata geçirerek yine bir ilki gerçekleştirdiğimize inanıyorum" dedi.

Mimarisi ile şehrin tarihi ve mistik dokusunu yansıtacak ay ve yıldız şeklindeki yeni hizmet binası, meydan ve otopark projesinin Canik'teki vizyonumuzu ortaya koyan önemli bir proje olduğunu belirten Başkan Genç, "Bu proje her ne kadar mimarisi ve teknolojisi ile ön plana çıksa da bu projeyi önemli kılan bir olay ise bir zamanlar Türk siyaset tarihine damga vurmuş rahmetli Adnan Menderes'in ismi yaşatılacak. İsmi ile müsemma bu projemiz demokrasinin de timsali olacak" diyerek şöyle devam etti:

"21. Yüzyıl bilgi çağı, dolayısıyla bu yüzyıl şehirlerin yüzyılı olacak. Belediyecilik yerelle evrenseli, tarihle bugünü kucaklayabilmektir. Biz bunu başarıyoruz. Yeni hizmet binamızla birlikte biz de Canik'te Akıllı Belediyeciliği hayata geçiriyoruz. Türkiye'de ikinci olarak Canik Belediyesi'nin uygulayacağı Elektronik Belge Yönetim Sistemi ile bürokrasi tuş olacak. Yani vatandaşlarımız tüm işlemlerini internetin olduğu her yerden halledebilecek."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA