Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BDPden Yavuz Sultan Selim itirazı
08 Haziran 2013 Cumartesi 17:15

BDP'den Yavuz Sultan Selim itirazı

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İstanbul Teşkilatı yapılacak olan 3. Köprünün adının Yavuz Sultan Selim olmasını protesto etti.

Galatasaray Lisesi önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grupta BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel de yeraldı.

Abdullah Öcalan posterlerinin taşındığı yürüyüşte, kadınlar tarafından ‘Köprünü de ismini de al git’, ‘Yaşasın gezi kardeşliği’ yazılı pankartlar taşındı. Sık sık hükümet aleyhine sloganlar atan grup Taksim Gezi Parkı girişine kadar yürüdü. Parkın girişinde basın açıklaması yapıldı. 

cirr1.jpg

Taksim Gezi Parkı’ndakieylemcilere destek verilen açıklamada, 3. Köprüye verilecek ismin, milyonlarca Alevi kökenli vatandaşa acı yaşattığını bu isimden vazgeçilmesi gerektiğini belirtildi. Eyleme destek veren Sebahat Tuncel de kısa bir açıklama yaptı. 

Taksim’deki Gezi Parkı direnişinin Başbakan Erdoğan tarafından tam anlaşılamadığını belirten Tuncel, Başbakan’ın vatandaşlardan özür dilemesi gerektiğini ve orantısız güç kullanan polisler hakkında işlem yapılması istedi. 3. Köprünün yapılmasının doğayı katletmek anlamına geleceğini belirten Tuncel, bu köprüye verilmesi planlanan isimden de vazgeçilmesi gerektiğini vurguladı.
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA