Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bebeğini görmeden kaçtı!
10 Nisan 2013 Çarşamba 16:08

Bebeğini görmeden kaçtı!

Doğurduğu bebeğini bir kez bile görmeden hastaneden kaçtı.

 ŞIRNAK'ın İdil İlçesi Devlet Hastanesi'nde sezaryenle doğum yapan 19 yaşındaki Ş.B., doğurduğu bebeği görmeden, hastaneden kaçtı. Annesi tarafından terk edilen erkek bebeğe bakan hemşireler, yaşanan süreçten esinlenerek adını 'Barış' koydu.


İdil'de geçen cuma günü doğum sancıları çeken Ş.B., tek başına Devlet Hastanesi'ne geldi. Genç kadın hemen alındığı doğumhanede sezaryenle bir erkek bebek dünyaya getirdi. Doğumdan bir süre sonra iddiaya göre hemşireler Ş.B.'ye, bebeğini göstermek istedi ancako daha sonra görüreceğini belirterek istemedi. Bir süre sonra ise Ş.B.'nin yatağında olmadığı görüldü. Bütün aramalara rağmen genç kadın bulunamadı. Bunun üzerine görevliler, hastane polisine haber vererek durumu anlattı. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü de bilgilendirildi. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri, bebeği yerleştirebilecekleri bir yerin olmadığını belirtince, bebeğe hastanede görevli hemşireler bakmaya başladı.


ADINI 'BARIŞ' KOYDULAR


Cuma günden beri İdil Devlet Hastanesi Çocuk Servisi'nde bulunan bebeğe bakan hemşireler, Türkiye'de yaşanan süreçle uyumlu olması için adını "Barış" koydu. Doktorlar, bebeğin sağlıklı olduğunu herhangi bir probleminin bulunmadığını söyledi. Bebeğini doğurduktan sonra görmeden kaçan Ş.B.'nin arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA