Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bebekleri sevmemizin 50 nedeni
17 Nisan 2013 Çarşamba 14:40

Bebekleri sevmemizin 50 nedeni

O şeftaliye benzeyen öpülesi popo, muhteşem minik ayaklar, o baştan çıkarıcı gülüş ve aman tanrım, ona her baktığınızda hissettiğiniz sevgi patlaması...

Evet, bunlar bebeğinizi canınızdan çok sevmenizin nedenleri ve alın size 50 neden daha…

1.Onu istediğiniz gibi giydirebilirsiniz tavşan kulaklı bir şapka ya da kedi kuyruklu bir tulum… Nasıl olsa size karşı çıkamaz.

2.İçinizdeki çocuğu uyandırır, odanın ortasında kafanızda bir sehpa örtüsüyle “Ali Baba’nın bir çiftliği var…” şarkısını söyleyerek zıplamak istiyorsanız, işte size mükemmel bir bahane!

3.Sabahları işe gitmek yerine ufaklıkla çizgi film izlemek, size de daha eğlenceli gelmiyor mu? Onu seviyorsunuz çünkü o sizin oyun arkadaşınız.

4.Ona, özenip en son çıkan pahalı oyuncaklardan almanıza gerek yok. Çocuğunuz sandığınız gibi pahalı oyuncaklarla değil; tencere ve tavayla daha çok mutlu olur. İnanın o oyuncaklarla biz büyükler daha çok eğleniyoruz.

5.Yoksa sizin bebeğinizin saçları ipekten mi? İşte o yumuşacık saçları okşadığınız anın huzurunu hiçbir şeye değişmeyeceğinizden eminiz.

6.Siz her zaman onun için hayranlık vericisiniz. Varsın, çok satanlar listesine girmiş bir kitabın olmasın; varsın bir Oscar’ınız olmasın… Siz onun için çok değerlisiniz.

7.Bebeğiniz bulunduğunuz ortama yaşam sevinci katar. Sokakta yanınızdan geçenlerden, hatta en suratsız asabi komşunuzdan bile gülücükler çalar.

8.Yumurcağınızın peşinde koşmaktan haşatınız çıktığı için akşamları uzanmanın kıymetini çok daha iyi anlarsınız.

9.Mimikleri o kadar sevimlidir ki sizi kahkahaya boğar. Bebek mimiklerinin de bir son kullanma tarihi vardır ve de bu asla 40 yaş değildir! Koca koca insanların bebek mimikleriyle konuşmaya çalışmaları da bu yüzden sevimli olmaz, olamaz!

10.Size; kuvak vak vak kuyruğum nerede… mini mini bir kuş donmuştu gibi nasıl olup da hala hatırlayabildiğinize şaştığınız şarkıları söyletir.

11.Uykusunda gülümsediğinde bilirsiniz ki keyfi yerinde mutludur dolayısıyla siz de mutlusunuzdur.

12.Onu, uyurken seyrederek harcadığınız saatler hayatınızın en mutlu anlarıdır.

13.O yalnızca sizin minik bebeğinizi değil; anne babalarınızın da torunu, hepinizin gözbebeği.

14.Var olan en büyük sosyal gruba, ebeveynler kulübüne, hayat boyu ücretsiz üyelik kazanırsınız. Sizin için v.i.p.nin açılımını (very important parents) kıymetli anne babalar olarak değiştirdik bile.

15.Aşkın gerçek anlamını öğrenirsiniz; kayıtsız şartsız ve asla bitmeyen.

16.Onun o tapılası minik ayakları, sanki sadece siz onlarla oynayın diye yaratılmıştır.

17.Onun o masum yüzüne baktığınızda; çatlaklarınız, fazla kilolarınız ya da sallanan göbeğiniz için bile endişelenmeye vakit bulamazsınız.

18.Başka kim odaya her girişinizde sizi alkış ve kahkahalarla karşılayabilir?

19.Sabah uyandırdığınızda sahip olduğu en gevrek gülümseyişi bebeğinizden başka kim size verebilir?

20.Kendinizi iyi hissetmediğiniz anlarda bile ona bakarken içinizde sıcacık bir parıltı, kıpırdanma hissedersiniz.

21.Artık haftalık alışverişleriniz çok daha uzun sürüyor; çünkü markette en sevilen ve sempatik duyulan çiftsiniz, o sevimli bebeğiniz herkesi kendine bir mıktanıs gibi çekmekte usta.

22.Karnı doyar doymaz kollarınızda uyuyakaldığı anları hiçbir şeye değişmeyeceğinize eminiz.

23.Yaşama daha sıkı sarılıp “Dünyayı kurtaran adam” olmak istemenizin tek sebebi.

24.Che Guevara tişörtleri, bebek smokinleri ya da yırtık kot ceketler… bugünlerde bebek kıyafetlerinin ne kadar ‘cool’ olduğunu gördünüz mü?

25.Söylediğiniz şarkının tonunu tutturamasanız da ya da fil taklidi yaparken boğazını temizleyen yaşlı bir adam gibi ses çıkartsanız da o sizinle oyun oynamaktan memnundur.

26.Sevdiğiniz çocuk kitaplarınızı tekrar tekrar okumak için o, harika bir neden.

27.Kötü bir gün, hafta, ay hatta kötü bir yıl bile geçiriyor olsanız o, sizin ne kadar muhteşem bir anne olduğunuzu düşünmeye devam edecektir.

28.Gülmesi, emeklemesi, zıplaması, hatta cep telefonunuzu bile kırması sizi mutlu eder; çünkü öğrendiği görmek sizi mutlu eder.

29.Düşündüğünüzden daha güçlü ve çetin bir insana dönüşürsünüz özellikle de aile ve çocuklara karşı duyarsız tüm insanların korkulu rüyası sizsinizdir artık.

30.Ne kadar yumuşak ve sulu gözlü olduğunuzu keşfedersiniz, içinde çocuk olan herhangi bir haber hıçkırıklara boğulmanıza yeter. Çünkü siz artık yalnızca bir kadın değil daha duyarlı bir annesinizdir.

31.Küçük şeyler için ter dökmeye son verebilirsiniz, artık daha önemli konulara konsantre olma zamanı; oyun oynamak, mamasını yedirmek, uyutmak gibi!

32.Oyuncakçılarda ayaküstü sevdiğiniz tüm oyuncaklarla oynayıp eğlenceli saatler harcamanız için çocuğunuz mükemmel bir bahanedir.

33.En son ne zaman ayak parmaklarınızı ağzınıza götürmüştünüz? O, sizin şimdiye kadar ki en eğlenceli arkadaşınız.

34.Onu parka götürürken işe giden yüksek topuklu, döpiyesli hanımları gördüğünüzde artık öyle giyinmiyor olduğunuza şükredersiniz. Çalışmıyor zamanki spor haliniz de son derece şık çünkü...

35.Küçücük haliyle size bencil olmamayı öğretir. O mutlu olduğu sürece siz de mutlusunuzdur. Bir haftadır doğru düzgün uyumamış, yemek yememiş ya da tüm sosyal yaşantınızı geride bırakmış olsanız bile.

36.Nasıl güzel bir bebek kokusudur o, buram buram gelen…

37.Sizi, hassas poposunu ya da bir yere tosladığı kafasını sadece bir öpücükle iyileştirebilen birer süper anneye dönüştürür.

38.O, tüm aile bireylerinin heyecanla oynadığı “Yok, burnu aynı büyükbabamın burnu; yok, gözleri benim annemin gözleri...” şeklinde sürüp giden oyunun başkahramanıdır.

39.Öğlen vakti hala üzerinizde sabahlığınız ya da pijamanızla uykusuzluktan bayılıyor olsanız da o gözünü bile kırpmaz, siz de önce zar zor ama sonra gayet eğlenerek onunla oyuna dalarsınız.

40.O korkunç ve de komik geğirme sesi yok mu! Nasıl olup da melek gibi bir yaratıktan böyle bir ses çıkar?

41.Küçük şeylerin kıymetini bilmemize yardımcı olur yağan yağmurun sesi, güneşin denizdeki pırıltısı size daha anlamlı gelir.

42.Her ne kadar altını bağlamak konusunda sizin kadar hızlı olmasa da o, eşinizi harika bir babaya dönüştürür.

43.Kakasında gördüğünüz sindiremediği frambuazlarla dalga geçebilirsiniz.

44.Ellememesi gerektiğini bildiği bir şeyi eline geçirdiğinde ki bu uzaktan kumanda ya da en sevdiğiniz bile CD olabilir yüzünde beliriveren o muzaffer, kendini beğenmiş ifadenin aslında sizi kızdırması gerekir. Ama yok, siz gülüyorsunuz.

45.O, sanki sihirli bir dokunuşla sizi ve eşinizi deneyimli birer anne babaya dönüştürür.

46.Neredeyse tüm bir ayı sadece ellerine bakarak geçirebilirsiniz. Bu size sabırlı olmayı öğretemezse başka ne öğretebilir?

47.Kıkır kıkır gülmesi yok mu? Dünyada duyabileceğiniz en keyifli ses işte bu.

48.Artık anne ve babanızın sizin için hissettiklerini daha iyi anlarsınız, tamamen onlara minnettarsınız. Annenizin hep size söylediği “Sen de anne ol, beni o zaman anlarsın” sözünü anlarsınız artık.

49.Siz ve o artık muhteşem ikilisiniz ergenlik dönemine kadar olsa da!

50.Moda ikonu gibi dolaşmaktan kurtuldunuz, o hep istediğiniz rahat ve spor görünüme bürünebilirsiniz.

Vatan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA