Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Bekçi Aranıyor

16 Mart 2015 Pazartesi 12:05

Adamlar takır takır, insan öldürüyor. İnançları bir tanrı da değil. Adamlar, kütür kütür ağaç kesiyor, inançları kesinlikle tanrı değil o zaman.

Adamlar, ağalık taslayıp, hukuğa küfür edip, “tanımam lan kralınız gelse” diyor. Anıtkabir’den üflerse, diye ölüden değil; ektiği özgürlükten korkuyor, hacı.
Seçilmişlerin mekadında, atanmış bir adam. Seçilse de bana ne aslında.
Adamlar kabadayı. Fakat güzel çalıyorlar. Kimi bağlama ustası. Veriyor yalanı, anıyor Allahı kitabı, afyon; sana oluyor, brinci sınıf Afgan malı, ot. Kafaları hep dumanlı bu adamların, işin tuhafı da şu; alkol yok, teşvik yok,  toz yok. Ney çalarsa çalıyor adamlar. Çalıyorlar ama çalışıyorlar. Memed Emmi de anlamıyor olanı biteni.Özgürlük yok. Yok anasını satayım.

Yalan, araba dolusu. Para, göller okyanuslar olmuş. Fakat bir eksik var. Özgürlük, çırılçıplak, sevişken ve cahilliği kemiren bir azmışlıkla. Özgürce haykırmak yok. Çoluk çocuk, eş dost hepsi var. Her gün fırça, hergün azar. Eniğini azarlar gibi. Durmuyor. Duramıyor adamlar.

Hırslı, asabi, cahil ama en önde gideninden. Fakat çok korkunç. Öcü gibi.
Bir isteği var bunların ama o da ne? Özgürlüklere gıcıklar. Yasalardan hoşlanmıyorlar. Başka dinlere de kıllar, desem olmuyor.

Bunların dinle kitapla alakası yok. “Haydi yallah” dediler mi; sokak doluyor. “Tamam lan , şimdi eve” diyorlar. Kitle evde. Lan nasıl bir kafa bu? Kişilik oğlum; nerde?Sen neden emir alırsın. Para al bari de ye. Şakoloz!

Bir de arkadaşları var. Onlar da çok dertli. Onların da derdi kültürel. Sorun kültürel ama çözüm yine silah. Öldürüyorlar ve de ölüyorlar. Ne için? Onun için. O dediğim, özgürlük için. Yani öyle diyorlar. Özgürlük için öldürmek.

Çocuk ölüyor, annneye yuhlar olsun. Ona; hele o tapılası adama yuh çekersen, doğru hapishane. O kim? O acayip bir şey. Her yol var.
Hırsız, Arsız, Arlı, Narlı, Üzümlü bazen de parçalı bululutlu. Sinirli kızgın ve en önemlisi kinli. Browny Cake, tadında sanıyor kendini. İsot bile olamaz aslında. Bir derdi var bu adamların. Adamlar demek de tam açıklamaya yetmiyor. Adamın ötesi bir, VİP bunlar. Kızlar da var. Kız dedim. Kadın dersem, işin içine bekaret ölçeği girer.

Sinirlenirse, değmez buna. Evlenmemişse kız. Evliyse kadın. Hepsi var bunlarda. Sevgi de var. Ama bir tek paraya. Sevişir gibiler parayla.

Türk lirası değil. Zaten Türk kelimesine de yanıklar. O yüzden dolar seviyor bu adamlar.
Bir istekleri var ama söyleymiyorlar. Yer olarak Müslüman bölgelerde yeşeriyorlar. Kadınlara da hastalar. Sevişmek dışında, çok kadınla paylaşımdan yana değiller. Saddam, Kattam, Camcam, Bamba. Esad, Eset, Ceset.

Çok sık isim değiştiriyorlar. En son, kafa kesip, para sayıyorlardı.
Sonra ne oldu? Şu an, kendilerine bir arkadaş buldular mı? İsmi veya mantığı ne olursa olsun. Birileri sağlam para vermese, insanları pıtır pıtır avlamazlar bu adamlar. Bu adamlar, acımasız ve sanırım birazda içinde özgürlük olan bir sisteme, sitemliler.
Atatürk’se konunun çok dışında. Ve çok alakasız. Çünkü Türk Milleti, Türk Ordusu ve Türk Gençliği için yazdıkları, artık çok çok geçersiz.
Başkanlık sistemi, bu işi çözer kafası var. Dumanlı dumanlı esiyor.
Hangi kafaysa o, etrafta civelek ve ürperikçe tıslıyor.
Adamlar, ürkünç; kadınlar çok bayık. Anıtkabir, aynı yerde. Nöbetçi çok. Fakat,Cumhuriyet’e bekçi aranıyor.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA