Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bel fıtığı ameliyatı hayatını kararttı
08 Nisan 2013 Pazartesi 14:44

Bel fıtığı ameliyatı hayatını kararttı

Geçirdiği bel fıtığı ameliyatı sırasında kırılan bisturi ucu omurilik kenarında kalan ve çıkartılamayan Mevludiye Kartal doktoru hakkında suç duyurusunda bulundu.

Hayati risk taşıdığı için bisturi ucu ameliyatla alınamayan Kartal, ağrıları artınca Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi'ne yatırıldı.

Balıkesir'in Gönen İlçesi'nde yaşayan ve bel fıtığı şikayeti olan 3 çocuk annesi ev kadını Mevludiye Kartal, ağrıları nedeniyle 19 Şubat günü Bandırma Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı ve iki gün sonra Beyin Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Haluk Erdem tarafından ameliyata alındı. Ameliyat sırasında bisturi ucu kırıldı ve omurilik yanına saplandı. Hayati risk taşıdığı için de bisturi saplandığı yerden çıkartılamayınca, operasyon sonlandırıldı. Yaklaşık 3 hafta hastanede yatan Erdem, daha sonra taburcu oldu.

SAVCILIĞA BAŞVURDU

Bisturi ucunun vücudunun içinde kaldığını öğrenen Mevludiye Kartal, inşaat işçisi eşi İbrahim Kartal ile birlikte Bandırma Cumhuriyet Savcılığı'na giderek ameliyatı gerçekleştiren Dr. Erdem hakkında suç duyurusunda bulundu.

sikayet2.jpg

Balıkesir'de başka hekimlere muayene olan, ancak vücudunda kalan bisturi ucunun alınamayacağını öğrenen Mevludiye Kartal, ağrıları artınca geçen hafta Pazartesi günü Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin Cerrahi Polikliniğine geldi ve servise yatırıldı. Tetkikleri yapılan Kartal'ın vücudundaki bisturi ucunun ameliyatla çıkartılıp çıkartılmayacağına, uzman hekimlerin yapacakları incelemenin ardından karar verileceği bildirildi.

Mevludiye Kartal, "Ağrılarının çok fazla ve yattığım yerden eşimin yardımıyla güçlükle kalkabiliyorum. Ağrı kesici iğnelerle acılarım dindirilmeye çalışılıyor. Eşim de hastanede benimle kaldığı için çalışamıyor. Yeşil Kartla tedavi görüyoruz. İnşallah bisturi alınır ve ağrılarım geçer. Ameliyatı yapan doktordan da şikayetçi oldum" dedi.

DOKTOR: HAYATİ RİSK TAŞIDIĞI İÇİN ÇIKARTAMADIK

DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Bandırma Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Haluk Erdem ise, "Zor bir ameliyattı. Ameliyat sırasında bisturi ucu kırıldı ve çıkartılması imkansız bir yere girdi. Tehlikeli bir bölgede kaldığı için, hayati risk taşıdığı için çıkartamadık. Kendisine de durumu anlattık. Bu şekilde yaşamasının kendisine bir zarar vermeyeceğini, çıkartmaya çalışırsak hayatının tehlikeye gireceğini söyledik" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA