Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

Belek’teki Olimpiyat Merkezi

17 Ocak 2015 Cumartesi 12:37

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) 52. Yıl Sporun Zirvesi Semineri için hafta içinde Antalya'da Gloria Golf Resort Otel'deydik. Öncelikle alkışlarımızı Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özaltın’a gönderiyoruz. Belek’te  Gloria Sports Arena diye, Türk sporuna yeni kazandırdığı tesis, gerçekten muhteşem olmuş. Yakında pek çok yabancı takımın burada kamp yapacağından hiçbir kuşkumuz yoz. Gloria Sports  Arena’nın en büyük özelliği, takımların kamp yaptığı otelin içinde her türlü kontrollerden de geçerek bilimsel metodlarla çalışabiliyor olması. Mesleğimiz gereği, bu tür yerleri çok geziyoruz. Gerek  Mehmet Ali Aydınlar’ın Fulya’da yaptırdığı Acıbadem Sports, gerekse Gloria Sports Arena, son dönemlerde Avrupa’da bile zor görebileceğimiz nitelikte. Söz seminerden açılmışken, organizasyonu başarıyla gerçekleştiren Başkan Naci Arkan ve yönetimini de ayrıca kutluyoruz.

CÜNEYT ÇAKIR SOYADINI DEĞİŞTİRECEK Mİ?

Cüneyt Çakır Türk hakemliğinin gurur duyduğumuz en önemli isimlerinden. TSYD 52. Yıl Sporun Zirvesi Semineri'nin bir oturumunda da Cüneyt Çakır, Hüseyin Gökçek, Halis Özkahya konuktular. Söz, döndü dolaştı, Dünya Kupası'na geldi. Cüneyt Çakır, bir anısını paylaştı:

Hakem atamalarını biz de maçlardan önce bir salonda toplanarak bekliyoruz... Hakem atamalarını açıklayan Arjantinli'nin İngilizcesi kötü, zor da anlaşılıyor.  İlk gün geçti, ismimiz açıklanmadı.  İkinci gün, üçüncü gün, dördüncü gün, beşinci gün, altıncı gün ve yedinci gün bekle yok. Sonunda dayanamadım, yardımcım Bahattin Duran’a döndüm, "Adım ve soyadım zor söyleniyor. İsim açıklandı da acaba biz mi anlamadık?" dedim...
Çakır'ın anısını dinlerken aklıma geldi... Arçelik de dış pazarlarda "Ç" harfi kullanılmadığından, vaktiyle BEKO markasını üretmişti. Hani diyoruz, belki Cüneyt hoca da "Ç" harfi çoğu lisanda yok diye, bir gün yeni bir soyadı bulur. Dünya Kupası finali yöneteceğine emin olduğumuz Cüneyt Çakır’ın Dünya Kulüplerarası Şampiyonasını yönettiğini de balık hafızamızla unutmuşuz. Cüneyt Çakır bu konuda da ”Normal o gün Galatasaray-Fenerbahçe maçı vardı” dediğinde hatırladık.
 

EFES'E GEÇMİŞ OLSUN

LİG TV’den önceki gün Anadolu Efes’in  Rus CSKA Moskova karşısındaki mücadelesini izlerken gerçekten sinirden çıldırıyorduk. Hakemler öyle ters kararla Anadolu Efes’i yaktı ki, söyleyecek laf bulamadık. Bu açıdan Anadolu Efes’e geçmiş olsun diyoruz. Netice olarak, hakemlerin tartışmalı kararları salt futbolda olmuyor, basketbolda da tartışılacak çok karar var.

YILMAZ VURAL
Yılmaz Vural ilginç bir kişiliktir. Türkiye’de bugüne kadar tam 28 takımı çalıştırarak değişik bir rekora imza atan Yılmaz hocamız, TSYD seminerinde verdi veriştirdi. Yılmaz Vural’ın en çok da Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırdım  Değmörören’e “Paran var, git golfunu oyna, futboldan elini çek” sözleri yansıma aldı. Şenol Güneş ve Abdullah Avcı da son alınan 14 yabancı kararında, kendilerine milli takımlar eski çalıştırıcısı sıfatıyla kimsenin görüş sormamasından yakındı. Yılmaz Vural, gündüz attığı el bombasından sonra gece de TSYD’nin gala yemeğinde eşiyle birlikte böyle efkar dağıttı.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA