Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Ben bittim yoldaşlar!

13 Mayıs 2013 Pazartesi 00:01

Benim gibi, "acaba gazeteye ne yazsam" diye düşünürken; zamparalık yapmaya kalkan beceriksizlerin sonu, ahirette cehennemdir.

Bu dünyada ise; elindeki sevimli kuzuyu hep kurtlara kaptırırlar. Sonra da yine, "bizim kıvırcığı, kuzu şiş yaptılar" diye üzülür; eli böğründe gezer. İnanmayan, "Sanayi tipi kız" başlıklı yazımı, insaniyet namına bir okusun. O basit yazı başıma neler açmadı ki?

Önce, dünya güzeli biriyle, bırak sevgiliyi; arkadaş bile olamadan, garson boşları topladı ve dükkan kapandı. Sonra, çevremdeki, hem vahşi hem de kapitalist olan arkadaşlarıma, kuzu çevirme yapmış oldum. Daha romantik bir ifadeyle; o sevda artık başka kollarda; başka yüreklerde çarpıyor.

Sayı vermedim, sonuç odaklıyım! Hayatımın büyük bölümünü harcadığım kadın beyninin ve ruhunun nasıl işlediğini, keşke bir ağabeyim bana öğretebilseydi. Bakın güzeller! Eser akıllılar. Size ne bacılarım?

***

O  kız, "sanayi tipi" olsa ne olur; "jartiyer kopçası" olsa size ne? Niye çenenizi tutup işi bozarsınız ki?

Ben tutup, "sen şaftı kaydırmışsın, senden "fışfış kayıkçı"bile olmaz veya kayıkçının küreği olur" mu dedim?

Şu kafaya bir bakın allah aşkına! Ben, kaba duygusuz ve para avcısı bir kızın; kendisine "sanayi tipiyim ben" demesini övmeliymişim.

Neden? O zillinin özgüveni çok yüksekmiş ve erkek kafasıyla baktığım için bunu görememişim. Yuh! Ayrıca, çalışma arkadaşlarım; Aydın Türkmen ve Yasemin İlan da kadın düşmanıymış. Onlar da böyle bir yazıyı nasıl; sansür etmeden sayfaya koymuşlar.

Gel de anla bakalım; bu kadının beynindeki lopların tipini. Yazacam arkadaş; her gün karşıma çıksın her gün yazacam.

***

Türk kızlarından başka yok, içten içten eridiği erkeğe fırça atarak sevgisini gösteren. Yabancı kızlar belki çok ateşli ve duygusal olmuyorlar ama en azından fırça yerine, bakkaldan bir gofret alıp veriyorlar.

Salak bile olsan oradan anlıyorsun, tatlı bir ilgisi var kızın, diye. Bizimkilerin çoğu vallahi cadı oluyor, alkolü koklayınca.

Şimdi de sabahın köründe bana mesaj atıyor: "Memetçim dün gece evime sorunsuz döndüm. Sayende, gecem çok keyifli geçti. İstemeden kırdıysam, afedersin, seni tanıdığıma sevindim."

Mesaj bombardımanı altındayım. En son "iyi ki varsın" yazmış. Beni, bütün gece paspas yapmış; sonra "iyi ki var" mışım!

Vardım da bitirdiniz beni be. Beni ve binlerce yiğidi de avuç içi kadar mutluluğa hasret bıraktınız.

Tüm bu mesajlara "ne desem ki acaba" yazdım. İstiyorum ki konu kapansın. Fakat yok arkadaş, yemin ederim tam çatlak bir model bu.  Hadi öbürüne "sanayi tipi yazdık" fişi çekmiş olduk. Bunu kimse durduramaz.

Şu an yeni bir mesaj ve yine fırça, "yazara bak yazara; kocaman bir kitap yazıp" şimdi de "ne desem ki" diyerek kaçıyorsun, diyor bana.

Rabbim bana acıdığı için mi bilmiyorum? Bu modellerden yağdırıyor neredeyse. Ama ben beceriksizim. O yüzden bu, sarışın zümrüt gözlü ve asabi kızlar için, yazdığım son gazete yazısıdır bu. İnşallah bundan sonra değerim gece alemlerindedaha iyi bilinir. Ben bittim yoldaşlar. "Tuş"tayım ama keşke duşta olsaydım.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA