Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Benzema benim tarzımda oynamaya çalışıyor
07 Mayıs 2013 Salı 16:51

'Benzema benim tarzımda oynamaya çalışıyor'

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Burak Yılmaz, Lig TV'ye açıklamalarda bulundu.

Gol attıktan sonra yaşadığı sevinçlere değinen Burak "Gol sevinçlerim doğaçlama oluyor ama bir maçta doğaçlama olmadı. Onu da burada sizin aracılığınızla açıklık getireyim. Cluj maçında Ronaldo'nun sevincini yapmıştım. O yüzden çok eleştirilmiştim. Onu da şöyle açıklamak istiyorum. Çok iyi oynuyorduk o maçta. 1-0 öndeyiz, 1-1 oldu. Taraftarlar bizi protesto ediyorlar ama çok aşırı bir protesto. Bizim de mutlak kazanmamız lazım çıkmak için. İçimden dedimki 'Ne yapabilirim?'. O sıra top geldi santra yapacağız. Dedimki 'Eğer gol atarsam ben de onları o hareketten yapacağım' dedim. Ama inanın öyle düşündüm sadece. Onu taklit amaçlı değildi. Onları ben de kızdırmak istedim. Allah'ta bana 2 gol nasip etti. 1 gol atmıştım 2 tane daha nasip etti. İkisinde de böyle yaptım ama çok eleştirildim. Ondan sonra artık o sevinci hiç yapmadım. Yani o yönden eleştirildim. Gol sevinçlerim de tamamen spontane" dedi.

Drogba'yla birbirimizi tamamlıyoruz

Yetenekli forvet Drogba hakkında sorulan bir soruya ise "Drogba büyük bir oyuncu. Futbolculuğuyla, kariyeriyle, kişiliğiyle. Ama ben burada bir şey de söylemek istiyorum Umut Bulut için. 12 tane gol attı. Yani ligin ilk devresini lider kapatmamızda onun çok büyük bir emeği çok büyük bir katkısı oldu. O yüzden onun da burada hakkını teslim etmek lazım. Çok iyi çalışıyor hem de çok iyi destek oluyor. Drogba kesinlikle tartışılmaz ama Umut'un da katkısı çok önemli. Elmander ve Umut kesinlikle çok iyi oyuncular. Ama stil olarak Drogba hepimizden farklı. Daha bir pivot tarzında olduğu için, ben de daha çok koşan santrfor cinsindenim. Drogba ile biz birbirimizi tamamlıyoruz. Ama Drogba ile Umut da birbirlerini tamamlayabilir. Sadece ben olduğum için değil yani bu tarzla alakalı. Ben hepsiyle rahatım. Ama Drogba'nın yanında kim olursa benim tarzımda onla da çok daha rahat oynayabilir" açıklamasında bulundu.

En çok zorlandığı maçın Orduspor olduğunu söyleyen Burak "Benim en sıkıntı çektiğim maç Orduspor maçıydı. En zor maçımızdı. Ama içimden kazanacağımız geçti. İçerde inanmıştık öyle çıktık zaten. Bir de Braga. Orada bir devre arası atmosferi vardı hocamızın. Abi ceket çıktı falan. Şimdi biz mağlubuz 1-0. Cluj da Manchester'ı yeniyor. Hocanın şimdi köpürmesi lazım yani kızması lazım. Hep öyle çünkü kötü oynuyorsak kızıyor Allah'ı var yani kızıyor. Bir sessizlik. Hoca girdi, hiçbir şey yok yani. Kızmıyor. Hemen iki tane değişiklik yaptı. 'Aydın'la Amrabat giriyor, Elmander ile Hamit çıkıyor' dedi. Ama çok sakin söylüyor. Ben Selçuk'a bakıyorum bir şey var çünkü. Çok sakin. 'Çıkın napıyorsanız yapın' dedi. Böyle bir şok olduk. O orada psikolojik bir şey yaptı bize. Şok olduk. Sonra çıktık, maçı kazandık. Çok korkmuştum, gidiyordu çünkü Şampiyonlar Ligi'nden elenecektik, çıkamayacaktık" şeklinde konuştu. 

Benzema benim tarzımda oynamaya çalışıyor
 

Avrupa'da sevdiği futbolcu kimdir sorusuna ise burak "Emre Galatasaray'ın kendi öz evladı. Altyapısından gelmiş. Hem çok karakterli, hem çok kişilikli, çok saygılı, efendi ve çok da yetenekli. Hiçbir özelliği kötü değil. Ben Avrupa'da Benzema'yı çok seviyorum. Stilimi benzetiyorum. Benim tarzımda oynamaya çalışıyor. U-20 Dünya Kupası, FIFA'nın düzenlediği en büyük 2. organizasyon. Öncelikle bunu ülkemize kazandırmak kolay bir şey değil. Onun için çok teşekkür ediyoruz. Geleceğin yıldızlarının çıkacağı bir organizasyon. Hep beraber ilgi gösterirsek, hem olimpiyatlar için hem de daha sonraki alabileceğimiz şeyler için bir vizyon olur. Zaten bizim ülkemiz futbola son derece ilgiyi gösteriyor" cevabını verdi. 

DHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA