Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Biber gazı değil gül suyu
16 Nisan 2013 Salı 15:25

Biber gazı değil gül suyu

Bitlis’te devam eden Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, panzerlerden gül suyu sıkıldı.

Bitlis Valiliği, Bitlis Belediyesi ve İl Müftülüğü'nün birlikte organize ettiği Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri devam ediyor. Bitlis Valisi Veysel Yurdakul ve Emniyet Müdürü Sadettin Akgüç'ün de katıldığı bugünkü program saat 11.30'da başladı. Emniyet Müdürü Sadettin Akgüç'ün telsiz anonsu ile başlayan etkinlik esnafa gül dağıtımı ile devam etti. Bir hafta sürecek etkinlikler kapsamında, merkez Arifbey Caddesi'nde, panzerle vatandaşların üzerine gül suyu sıkıldı.

Esnafı ziyaret eden Valisi Veysel Yurdakul, Kutlu Doğum Haftası'nı vatandaşlarla birlikte sokakta kutladıklarını söyledi. Bu yılki kutlamaların farklı formatta olmasını istediklerini belirten Vali Yurdakul şöyle konuştu:

"Emniyet Müdürlüğü'ne ait araçlar ile vatandaşlarımıza, caddelerimize ve sokaklarımıza gül suyu sıkıyoruz. Müftülüğümüz ve diğer yetkililerimiz vatandaşlarımıza Gül Muhammediye anlamında kırmızı güller dağıtılıyor. Bu yıl kutlu Doğum Haftası'nın farklı formatlarda olmasını istedik. Camilerde mescitlerde kutlanmasının yanında sokaklarda vatandaşlarımız ile kutlamak için karar aldık. Ticaret adamlarımız, esnaflarımız, kamu çalışanlarımız ve STK’larımız bu projeye destek verdi. Bu sebeple ilimizin en merkezi caddesinde vatandaşlarımıza gül dağıtmaya devam ediyoruz."

Dağıtılan gülleri alan vatandaşlar ise barıştan daha iyi bir şey olmadığını belirterek, "Peygamber Efendimiz iyiliği tavsiye etmiştir. Kardeşine, din ehline iyi olun buyurmuştur" ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA