Leyla Liman Oruç / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Leyla Liman Oruç / Yazar

Bıktırdınız be!..

30 Nisan 2015 Perşembe 11:45

LEYLA LİMAN ORUÇ

BIKTIRDINIZ BE!

Sesinizden de, yüzünüzü görmekten de, hırsınızdan da, doymak bilmeyen aç ruhlarınızdan da, aşağılık komplekslerinizden de, muhtemelen çocukluklarınızda çektiğiniz ızdırapların yansıması olan bugünkü tuhaf hallerinizden de, elinize geçirdiğiniz koltukları tepe tepe kullanmalarınızdan da, içimizi karartan görüntülerinizden de bık-tık.

Anladınız mı? BIKTIK!

Bırakında bahar ayının heyecanını tabiatın uyanışını yaşayalım. Çürütmeye çalıştığınız ruhlarımız bırakında “Aşk” yolunda ilerlesin biraz. Aldığımız habere göre, 62 TOMA 1 Mayıs günü görev yapacakmış. Gözlerimiz nemli izliyoruz savaş varmış görüntüleri, savaş varmış gibi yapılan hazırlıkları. Eminim ki üreten neşeli gençlikle oturup biraz vakit geçirseniz daha da küplere binip bir kesim insan için kezzap kıvamında sağanak sağanak yağmaya devam edeceksiniz. Çünkü sizler bertaraf olanların mutsuzluklarından besleniyor gibisiniz.

Olacak şey miydi bu şimdi?

Yine 1 Mayıs, yine seçim, yine korku ve karışıklıklar…

Bıraksanız da baharda çiçekleri açarken izleseydik bari.

Bıraksanız da kış aylarından yaz aylarına “Aşk” ile geçseydik bari.

Hani 3 çocuk diye ferman çıkmıştı ya; kediler için Mart insanlar için ise bu aylar...

Çoğalmalara hazırlık olacak bu aylar farkındalıkları yüksek, vicdanları çalışan, muhakeme yetenekleri güçlü, Hukuk,Adalet, Demokrasi ve Hür yaşamanın ne demek olduğunu bilen insanların da harekete geçebileceği aylardır. Gerçi bu grup insanların çoğalmaları da pek kabul görmez gibi ama... Diğer insanlar için nasılsa her gün Bayram! Seçim sonuçlarında da biliyoruz ki her günü Bayram olan insanlarla dolup taşmış yüce Tük Devleti Toprakları.

Seçimler demişken bilenler çoktur ama Temel ile Dursun’un fıkraları anlattıkca kıymetleniyor. Temel ile Dursun parasız pulsuz aç bi muhtaç sokaklarda dolanırken bir şenlikli kalabalık görürler ve o tarafa doğru giderler. Karşılarına çıkan kalabalık bir düğün kalabalığıdır. Temel kapıdan kafasını içeri uzatarak ortama bakar. İçeride gayet bolluk içinde yemekli bir düğün yapılmaktadır.Hemen içeri girerler ve davetliymiş gibi yemek alıp yemeye başlarlar. Günlerdir aç olmalarından olacak ki etrafa bakmadan mideyi doldurmak öncelikleri olmuştur. Düzgün giyinimli bir bey eğilip sora “Siz hangi taraftasınız”? diye. Temel yutkunmadan cevabı yapıştırır “ Biz taraf tutmayız iyi olan kazansın da”.

Biz de de “iyi" tektir! O da;

Atatürk Devrimleridir.

O halde düğün demişken istek parçaları gelsin.

Sıradaki parça siyaset dünyasına gelsin “İncirler çiçek açmadan gitseydiniz bari”

Huzur, Hukuk, Mutluluk ve Umut için de gelen parça “İncirler olana kadar kalsaydınız bari”

Mutlu Kalın 

Leyla Liman Oruç 

İnstagram/leylalimanoruc 

Twitter/leylalimanoruc

 

YORUMLAR
slm
vedat gölgedar
yine süper yazmışınız harika bir yorum anlatımm teşekkürlerr
30 Nisan 2015 Perşembe 16:19
95.5.83.90
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA