Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir içki yasağı daha!
01 Mayıs 2013 Çarşamba 13:46

Bir içki yasağı daha!

Son dönemde bazı uygulamaları tartışma konusu olan THY’nin, Rusya uçuşlarında da içkiyi yasaklayabileceği öne sürülüyor.

Washington Post gazetesi, aşırı içki alan yolcular ile yaşanan olayların ardından THY’nin Rusya uçuşlarında içki yasaklamak için harekete geçmeyi düşündüğünü savundu.

Washington Post, Rus basınına gönderme yaptığı haberinde geçen yıl Türkiye ile Rusya arasındaki uçuşlarda polisin müdahalesini gerektiren 28 olayın yaşandığını, Nisan ayı başlarında sarhoş bir Rus'un da, aynı uçakta seyahat eden bir Rus futbol takımı üyeleriyle çatıştığını kaydetti.
Rusya’da içki tüketimi oranının dünyanın en yüksek oranları arasında bulunduğunu belirten Washington Post, “Elbette ki Rusya, 143 milyon insanın yaşadığı çok büyük ve çeşitli bir ülkedir. Kötü davranan birkaç düzine turist temelinde tüm bir millet hakkında hüküm vermek doğru olmaz” sözlerini de kullandı.

ABD’li gazete, THY’nin Suudi Arabistan gibi başka güzergahlarda da içki yasakladığını anımsattıktan sonra haberini, “Adil veya değil, tatil için Moskova’dan İstanbul’a gelenler, içmeye başlamak için bagaj alındığı yere kadar beklemek zorunda kalabilirler” sözleriyle noktaladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA