Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir palalı da Ankarada...
11 Temmuz 2013 Perşembe 01:42

Bir palalı da Ankara'da...

Eskişehir’de kimliği belirsiz kişiler tarafından dövülen Ali İsmail Korkmaz’ın hayatını kaybetmesi Ankara’da da protesto edildi. Palalılar ortaya çıktı..

Eskişehir’de kimliği belirsiz kişiler tarafından dövülen Ali İsmail Korkmaz’ın hayatını kaybetmesi Ankara’da da protesto edildi. Kennedy Caddesi'nde toplanan gruba önce dağılın uyarısı yapan polis, göstericilerin dağılmaması üzerine TOMA ve Akrep'lerle müdahalede bulundu. Dikmen'de araçlardan ellerinde palalarla inen bazı kişiler göstericilere saldırdı.
Kimsenin yaralanmadığı olaylara polis müdahale etmedi. Palalı saldırganlar daha sonra olay yerinden uzaklaştı...

KORKMAZ'IN MEMLEKETİ HATAY'DA OLAYLAR ÇIKTI

 Ali İsmail Korkmaz'ın memleketi Hatay'da da olaylar çıktı. Korkmaz'ın ölümünü protesto etmek isteyen Halkevleri üyesi grup, polis ile çatıştı. Çıkan olaylarda bir polis memuru ayağından yaralandı.
Ali İsmail Korkmaz'ın öldüğü haberini alan Halkevleri üyesi bir grup, Armutlu Mahallesi'nde toplanarak Gündüz Caddesi girişine yürüdü. Burada barikat kuran göstericiler, polisin 'dağılın' uyarısına rağmen eylemini sürdürdü. Yürümek isteyen göstericileri durdurmak isteyen polis arasında gerginlik yaşandı. Yapılan görüşmelerden sonuç çıkmayınca yürümekte ısrar eden gruba polis müdahale etti. Uyarılara taşla karşılık veren eylemcilere polis arasında çatışma çıktı. Biber gazı ve tazyikli su ile müdahale edilen göstericiler ara sokaklara girerek taş ve bilye atmaya başladı. Atılan taşlardan bir polis yaralandı. Yaralı polis ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA