Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Biraz da benim Tosun...

19 Ocak 2015 Pazartesi 11:26

C.H.P ile ilgili çok fazla değil; belki de hiç olumlu bir yazı yazmamışımdır. Nedenini de tam biliyor değilim. Olsa olsa, en azından ülkeyi soyup soğana çevirmiyorlar ve hırsız değiller diye belki yazacak çok fazla konu bulamamışımdır. Zaman zaman saçmalıkları olsa da, alakasız tipleri partiye çekseler de fazla büyütmemek gerek. Çünkü Bahçeli aynen bahçeli gibi. Kendine mustakil, konuşuyor. Ülkü ocaklarına bir kamera koysalar, aslan gibi çocuklar var. Ama kimse bilmiyor?

Diğer yandan, hırsızın her türünün bir siyasal partide var olabileceğini gördük. Elhamdülillah. Görmedik dinledik. Nasıl meclis kürsünden bağıra bağıra sanatsal yönü berbat dramatizasyonlar yapılabildiğini yaşadık. Ortadoğu ve geri kalmışlık temelinde, “şükür kafası” yapıyorum galiba. Bu yazının şu anına kadar okuyup, C.H.P de hırsızlık yok, sonucu çıkar mı? Çıkar, hem de köküne kadar çıkar. O kadar, paralelli bir trafoya kedi sokan, patatesçi örgütlenmesinde, adamı leblebi çalsa enselerler. Bir söz vardır; “hırsızın derdinden hırsız anlar”.O yüzden, devrimci ve sosyalist örgütlerin dayanışamadığı kadar, sağlamdır, hırsızın dayanışması. Çünkü, “ödü bir kez kaybettin mi; bayıra karşı çok yayılan olur”. Bu iki deyişi de şu an uydurdum. Ancak, utancımdan uydurduğum yeri yazamıyorum. Yer belli. Yazarsam, hop diye zımbalanırım. “Vaayy, şerefsiz sen bize hakaret ettin”. Bunu bana yedirdirler? Kimler mi? Hırsızlar, dolandırıcılar, plavracılar. Nasıl mı? Hukuk arkamda duramadığı için. Belki o zaman imdadıma, muhalefet yetişir. Belki değil, kesin. İşte son bir yıldır C.H.P eski durumunda olmadığı için, daha bir halkın içinde olduğu için, böyle övmek istedim. Yoksa hırsız değil diye bir insan veya partiyi övecek bir mantıkla yazmıyorum.

Afedersiniz, ben son zamanlarda oldukça başarılı bir halkla ilişkiler yapıldığını görüyorum orada. Özellikle, bu rüşvet ve yolsuzluk bir de hırsızlık meselesini, bıkmaksızın, çok fazla kelime oyunu yapmadan, açık açık anlatmasıdır olayı C.H.P nin. Çok basit gibi görünüyor ama çok zordur. Neyseki, sahtekarlar yüzsüzce inkar etmeye devam ettikleri için, sıcacık kalıyor, mesele. Halkla ilişkilerin en baş hedefi;, kamu oyunda topluca benzer fikir oluşması konusudur. Bu ise 17 Aralık 2013 ve şu ana kadar, muhalefetten çok, diğerlerinin saçma sapan yalanlarıyla daha net ortaya çıkıyor. Devletin, değil oyuncak adaletin bir türlü bulamadığı failler yüzünden. Yoksa, herkes “gönüllerin faili”ni çoktan bulmuş. Ha oy konusunda, 3 kağıtçıya oy verir mi? Aynen verecek. 3 aşağı veya 5 aşağı ama asla yukarı değil ama o oyu oraya verecek.

Akıllılık ya da salaklıktan değil. Henüz, Cumhuriyetin yıkılıp yıkılmayacağına karar veremedi; necip % 50. Mesela bir lider çıksa “sevgili vatandaşlarım, Eeeyy, lünpenler, ey satılmış kalemler, ey eeyy hergün internetten ayet sallayanlar,Türkiye Cumhuriyeti yerine Türkiye  İslam  Cumhuriyeti dense  gelse ne olur” Yeminle yazıyorum, en az % 5 daha fazla oy verir bu seçmen. Ama Osmanlıyız değiliz hikayesi boş, çok oy getirmez. Artık kimse bunları ciddiye de almıyor. Buralara, da kendi elleriyle geldiler. Ata ata, tuta tuta.  Atatürk’e sallasak ne olur yaa, diye başladı, öküzlük. Tıpkı, kozmik odaya girilse ne olur? 3-5 eşkiya mı bu devleti yıkacak? A.B’ye girmesek ne olur?  Onla görüşen şerefsiz, önce babası çalar sonra oğluna öğretir, aklı bu. Azcık da benim tosunlar yese ne olur? Olay odur. Çok şey olur bunlardan. Oldu da zaten. Başarı ise, Tosunların Tosunu dahil bunu hergün onu da kenara itmeden, saçma span yatay gündemlere aldırmadan, halka anlatmayı sürdürmektir. Helal sana C.H.P. Fakat makat demeden. Özgürlüklere ve Cumhuriyet’e sivrisinek destek versin, onu da sonuna kadar izlemek gerek. Ya acaba Türkiye Cumhuriyeti’nin başına veya ortasına bir şey eklemesek ne olur? Bari içine etmesek. 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA