Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bolşoy balesi için şok iddia
21 Mart 2013 Perşembe 11:49

Bolşoy balesi için şok iddia

Dünyaca ünlü Bolşoy Balesi'nin eski baş balerini Anastasya Voloçkova, şok açıklamalar yaptı

 

Rusya’nın dünyaca ünlü Bolşoy Balesi’nin eski baş balerini 37 yaşındaki Anastasya Voloçkova, kurumun ‘büyük bir geneleve’ benzediğini söyledi.Voloçkova, zaman zaman balerinlerin ülkenin oligarklarının verdiği büyük akşam yemeklerine katılmak zorunda bırakıldığını ve bu ortamlarda misafirlerle seks yapmalarının beklendiğini anlattı. 2003 yılında "çok şişman olduğu" iddiasıyla Bolşoy’daki işine son verildikten sonra tüm dünyada ünlenen balerin, "Bu yemeklere gitmeye zorlanan kızlara, önceden isteyenlerle seks yapmalarının beklendiği söyleniyordu" dedi.

1998 yılında balenin baş balerini olan ve bu rolü beş yıl boyunca sürdüren Voloçkova, oligarklara sunulan balerinlerin genelde arka plan dansçıları olduğunu ancak bazen solistlerden de böyle taleplerde bulunulduğunu iddia etti.

"BENİ SEKSE ZORLUYORLARDI"

İşinden atıldıktan sonra Bolşoy Balesi’ne açtığı davayı kazanan ancak görevine geri dönemeyen Voloçkova, "Ne yazık ki yöneticiler Bolşoy’u bir genel eve çevirdi. Orada çalışırken sık sık oligarklarla seks yapmam talep ediliyordu" dedi.

Balenin yöneticisi Antoly Iksanov ise eski baş balerinin iddialarını şiddetle reddetti. Bolşoy tiyatrosu en son Ocak ayında sanat yönetmeni Sergei Filin’in yüzüne asit atılmasıyla gündeme gelmişti. Saldırı sonrasında Filin’in vücudunun büyük bir kısında üçüncü derece yanıklar oluşmuş ve görme kaybı yaşamıştı. Balenin baş Baleti Pavel Dmitriçenko sanat yönetmenine yapılan saldırıdan suçlu bulunmuş, ancak ünlü balet Sanat yönetmenini dövmesi için birini tuttuğunu, asitli saldırıda parmağı olmadığını söylemişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA