Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

BOP partisi yeni CHP

15 Ağustos 2015 Cumartesi 01:50


2005-2009 yılları arasında ABD Dışişleri Bakanı olarak da görev yapan Condoleezza Rice’ın, 7 Ağustos 2003’te Washington Post’ta bir makalesi yayımlandı. Rice, bu yazısında Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ile, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 22 İslam ülkesinin sınırlarının değiştirileceğini açıkça dile getirmişti.
BOP’un içyüzünü akademisyen Altuğ Günal şöyle açıklıyor: “ABD yönetimlerine ve CIA’ya stratejik arge hizmeti veren ‘RAND Corperation’ adlı bir düşünce (think-tank) kuruluşu tarafından, ‘Sivil Demokratik İslam: Ortaklar, Kaynaklar ve Stratejiler’ başlıklı 88 sayfalık kapsamlı bir rapor hazırlanarak Bush yönetimine sunuldu.
...bu raporda, İslam coğrafyasının nasıl denetim altına alınacağına dair bir strateji öneriliyordu. Raporda dünya Müslümanları dört gruba ayrılmıştı:

• Köktendinciler, • Gelenekçiler, • Modernistler (Ilımlı İslam), • Laikler.
Raporda, Amerika’nın İslam’ı kontrol altına alması için neler yapması gerektiği maddeler halinde şöyle sıralanmıştır (özetle):
• Önce ılımlı İslam’ı destekle. Bu kapsamda; özellikle mali destek sağla, liderlik modeli oluştur ve bu modele uygun liderler yarat.
• Gelenekçilerin kusurlarını eleştir, ancak onları köktendincilere karşı destekle.
• Köktendincilerle mücadele et.
• Seçici bir şekilde (işine yarayacağı durumlarda) laikleri destekle.
Son olarak da, mevcut siyasi yönetim altında Türkiye’nin ılımlı İslam için iyi bir model oluşturduğu saptaması yapılarak, bu konuda Türkiye’deki iktidarın desteklenmesi gerektiğinin altı çiziliyor.
Graham Fuller (...) Nurcuların -özellikle Fethullah Gülen’in- desteklenmesi gerektiğini ileri sürmektedir.”
KİM BU HAİN?
Bu planda CHP’nin yeri yok gibi görünse de vardır... ABD; Türkiye’de ılımlı İslam dediği kesimleri iktidara getirebilmek için laiklerle gerektiğinde, geçici işbirliği yapılabileceğini benimsemiştir. Yani laikler dost ve müttefik değil sadece kullanılacak bir araçtır...
ABD planları için engel olduğu, 1 Mart 2003’teki tezkere olayında bir kez daha gözlenen CHP’nin bu laik ve ulusal çizgiden kopartılıp BOP’a eklenmesi lazımdı. İşte Kemal Kılıçdaroğlu bu amaçla yapılan bir operasyondan sonra CHP’nin başına getirildi.
Yeni CHP oluşturulunca, ABD yönetiminin 20 yıldan fazladır açıktan desteklediği Fethullahçılar; bu parti ile içli dışlı hale getirildi. Fethullahçılara sempati duyan isimler, Kılıçdaroğlu’nun eliyle milletvekili listesine yazıldı.

BOP’un uygulanabilmesi, yani Türkiye’nin parçalanabilmesi için antiemperyalist zihniyette olan laiklerle de mücadele yapılacaktır. Bu görev de Kılıçdaroğlu’na verilmiştir. Onun seçimlerde, “Laiklik karın doyurmuyor!” diye konuşması dinci kesimden oy talebiyle değildir; laikliğin toplum için işe yaramaz bir şeymiş gibi gösterilme politikasındandır.
İyi bir CHP’li olan Örsan K. Öymen, Oda TV’deki yazısında bu konuyu incelerken diyor ki: “Türkiye’de yıllardır yaşanan İslamcı baskıya rağmen, İslamcı faşizme rağmen, laiklik sorunu olmadığını iddia etmek için ya kör ve enayi olmak ya da vatan haini olmak, kişisel çıkarlarını, vatanın temel ilkelerinin önünde tutmak gerekir.”
Sayın Öymen’in sözünü ettiği politikacı elbette ki Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

SINIRLARIN DEĞİŞSİN!

ABD, Türkiye’nin sınırlarını değiştirmek için PKK’yı kullandı, kullanıyor. Şimdi bir aşama daha geldi: PKK, siyasal uzantısı HDP üstünden Yeni CHP ile müttefik haline getirildi. Kılıçdaroğlu’nun işaretiyle Yeni CHP’li sözde gençler grubu; Kobani’ye gitmiş; Suriye PKK’sı PYD’ye açık destek vermiştir.

Ulusalkanal.com.tr’de Turhan Özlü’nün yazdıklarından da anlıyoruz ki Kılıçdaroğlu PYD’yi “kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum” gibi kabul ediyor. Onların vatan dedikleri Kürdistan’ın hayali sınırları bizim Güneydoğu bölgemizi de kapsıyor. Yani bu Kılıçdaroğlu’nun gücü yetse Güneydoğu bölgemizi PYD görünüşlü PKK’ya verecek.
Son olarak 15 CHP milletvekiliyle HDP’liler Barış Bloku adı altında birleştiler ve Bakırköy’de miting dahi yaptılar.
Bu HDP-CHP işbirliği, BOP gereği ABD’den gelen talimatın sonucudur. Bunları gördüğüm için, 5 Ağustos tarihli yazımda Kılıçdaroğlu’nu “HDP eş genel başkanı!” ilan etmiştim.
***
CHP’nin tepesinde şu an, bir kısmı ılımlı İslamcı, bir kısmı da etnik Kürtçü bir kadro var. Bunların görevi CHP’yi iktidara taşımak değil bölgedeki Amerikan planlarına uygun hareket eden bir özel örgüt gibi kullanmaktır.
İyi niyetli CHP’lilere sesleniyorum:
Uyanın arkadaşlar!
Soros devşirmesi BOP’çu Kılıçdaroğlu’nu partiden göndermek ve Amerikancı işgale son vermek için daha ne zamana kadar bekleyeceksiniz?
 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA