Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Boş işlerin adamı

13 Ağustos 2015 Perşembe 13:27

Gazete başlıklarına bak.Arkasında, başta CNNTÜRK olmak üzere, dünyanın en bedava haberciğine yapan bir televizyon kanalı aç. Gevezelikten geçilmeyen, ilkesizlik örneği onlarca konuk, Yayının direği yok.

Diğer haber kanalları, saf değiştirdikleri için; biraz daha çizgi sahibi en azından. Fettullah Bey’le diğer Beyefendi arasında tarafını seçen, diğerine basıyor kalayı.

Dün askere küfür eden, bugün asker sevdalısı, ahlaksızca, yalanlarla ve şerefini sata sata. Utanmaz, beceriksiz, en üst düzeyde geri zekalılık göstere göstere yapıyorlar bunu. Gazeteci değil, daktilo sehbası olmaz bunlardan(az bile söyledim)

Tavuğu kümese sokar gibi, namussuz heriflerin, alçakça kararları ve kin kusan emirleriyle, gazeteci ve askerleri hapse atan palyaçolar, böcek gibi kaçıyor. Kaçarken, içinde beslendiği, hayatlar söndürdüğü, hukuk cehenneminde kaçıyor. Bir işkence makinası, komedi evreni oldu adalet. Kim ne zaman veya neden hapiste belli değil. Onu geç, kim neden ölüyor değil. Öldürülüyor? Bunu bile anlamaktan değil anlatmaktan aciz; bir aptallar yığını doldu, onursuz ve kimliksiz bir medya dünyasına.

En basit cinayet filminde bile öldürülen ve öldüren arasında bir bağ kurularak işe başlarlar. Ölen kişiden kimin menfaati var? Budur anahtar. PKK’lı veya Vatandaş öldü. Kim bundan ne fayda sağlar?

Beni koruyan bir hukuk olmadığı ve asla güvenecek bir adalet sistemi de olmadığı için, yazamıyorum. Delil falan geç bunu. Vatandaş ne delili bulacak? Kaçak Zekariya nerelerinden ne deliller uydururdu da; basın, sağını solunu yalaya yalaya bitiremedi.
Ben ne delili bulacağım. Patron Kim? Aydın Doğan dahil, onun da patronu aynı.Yuh artık. tabak gibi ortada. Bir gecede anarşiyi bitiren 12 Eylül kafası; bir gecede terörü azdırdı. Neden? İşte burada durayım. Yoksa, mantara bağlarlar beni de.
Vallahi değecek bir sebep olsa, gam yemem. Ama bu pisliğe bulaşmaya değmez. Özgürlük en azından, evde bile daha fazla.

Silahlarla kipiş kipiş oynayan, terör örgütlerini kanka yapan. Ortadoğu’nun yandan yemiş Osmanlı veya Osmansız kuklaları kimse, sorumlu odur. Elbette, bir kişi değil. Yıllarca birikim yapmı, ne zibidi insan var ortada.
Yala yala doyamadıkları bir, hazret duruyor karşılarında.

Görünür, görünmez, derviş gibi biri, sahte ama fakat bir özelliği var. Acımaz; kimseye çocuklara ve annelere de acımaz. Bitirdi ne varsa, insandan yana.Çünkü, o da bitti. Yollar yürümekle en sonunda aşındı. Süleyman’ın dediği gibi olmadı. Yol bitti. Ben istemesem de istesem de bitti.

Amerika, ben bu işi Esad ile çözecem dediği gün de kutlama pastası oldu. İran ile yapılan barış. Hödüğün allahı olan çakma yiğit çocukların, sonu demekti.
Seçim veya başka bir şey; çoğu bir oyun. Sen birinci ol veya ben. Fişi çekmiş, bir el sen debelen dur.Döviz de sınıra gelindi, ekonomiden sorumlu kimse, asla ismi yıpranmıyor? Nedense?

Bu arada, ölmeden hayatta kalan, yaşadı. Çünkü, darbeci kim, faşist kim, asker düşmanı kim, vatan haini kim? En önemlisi, Kürt milliyetçiliğinden rahatsız olmayan kadar, Türk milliyetçiliğini, nasıl günden güne  buralara getiren kim, o bile ortaya çıkıyor.
İp atan adamın, aslında ip atlayacak becerisi de yok. Bir adamın liderliği yüzünden 40 yıllık parti, terörcü dediği parti ile aynı oranda oy almışsa; susar azcık insan , utanır sıkılır.Bağırsanda çağırsanda, iş bitmiş demektir. Ayrıca, bu ülkede, O olmasa, ülkücüler sokaklara dökkülürdü diyen, milliyetçiliğin Türk’ünde korkanlar, azcık düşünsün. Hangi ülkücü ne zaman sokağa dökülmüş? Onun cevabını verdikten sonra da bir zahmet, şuna baksınlar, sokakta kim yok? Ülkücü veya değil. Kim canı isterse, sokakta istediğini yapıyor. Bir tek Türk milliyetçiliği yasak. Yoksa ben mi uyduruyorum? Ayağının altına alıp milliyetçiliği ezen adamın, en cankuş- kankası kimse, o bilir en iyisini. Boş işlerin önemli adamları.

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA