Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Boşa Kürek

13 Temmuz 2015 Pazartesi 11:01

Laik olduğunun, devletçi olduğunun, halkçı olduğunun lafı yerine; karşısınına çıkmış fırsatı, değerlendiremeyen, rengarenk bir parti. C.H.P.

Dürüst, namuslu insanların çoğunlukta olduğu, sözlerinde haklı  ve halkı kandırmamış,

Cumhuriyet’çi de bir parti. Ancak, gözünün hırsı, gönlünden geçenin üzerine çamur sıçratmayı bir türlü kesmeyen bir parti.

Kürt milliyetçileri de bana oy verebilir. Lünpen ve züppe solcu, maskeli sapıklar, cemaatçılar da varsa; onlar da verebilir.

Zaten kafadan % 10 garantim var kafası bu CHP’de. Ama olmuyor işte bu hesaplar.
Kürt milliyetçileri, önce HDP’ye gidiyor sonra, ancak yağlı börekten pay alıyorsa, ampule yanaşıyor. Hayatta 6 ok civarına da gelmezler artık.

CHP, demokrasinin ve Atatürk ilkelerinin de koruyucusudur. Eyvallah.
Fakat çok yalpa yapmaktadır. Gariban halk kesimine belki şık gelecek, baklava kıvamında köşeli lafları hakkı olarak, siyasete sunmaktadır.

Sunum da hiç bir problem yok sandığı için, kaybetmektedir. Hakan Aygün kadar gazeteci, Şirin Payzın kadar boş konuşan örnekleri gösterirsek. CHP elbette çok başarılıdır.

Garsonu çok kötüdür CHP’nin. Yoksa Şef, “başım gözüm üstüne”
Devletçidir ama nasıl? Vallahi CHP’ye oy verenlerin de bilmediği bir ilke bu artık. Ağzına alan yok. Öcü sanki.

Sağcı, faşistlerin hepsi devletçidir. O sayede oy alırlar. Devlet kadrolarını şişirip şişirip üzerine otururlar. Sonra da ekomik başarı diye, satmışlığın, satılmışlığını allayıp pullayıp sandıklarda oy diye çıkarırlar.

Halkçılık tamam. Ama net olarak ne der CHP? Mesela bunun Atatürk’le ve onun Cumhuriyet ilkeleriyle ne alakası olduğunu hiç açıklamış mıdır? Son 5 yıl için: Hayır.
Laiklik konusunda ise son dönemde, entellektüel geçinen şehirli lünpenleri de elinden kaçırmıştır. Zaten oy aldığı, kırsal kökenli, gelenekçi CHP seçmenine dönük kullanmıştır, fırsatı.

Hangi fırsatı? Halaçoğlu’nun “CHP ve dinsiz” kelime safsatasını. Onu da korkakça, sinik ve sünepece yapan bir Ülkücü(güya), Bahçeli yandaşı bir adam.

Fakat ülke laik değildir. Artık bu ülke laik falan değildir.yakınından da geçemez bir daha.
Bir zevzek CHP dinsiz dese ne olur? Veya bir bilgin bunu söylese ne olur? Laik bir ülkede, insanlar buna burun deliklerini açıp kapatarak gülerler. Ne var bunda? Siyasal Partilerin neden dini olsun? Allah aşkına bu nasıl bir yobazlıktır ve gericiliktir. Bunun adı cahil halkı dolduruşa getirmektir.

CHP katoliktir veya MHP protestandır demekle ne olabilir? Sonuçta onlar birer tüzel kişiliktir. Koç holding müslüman veya Sabancı Holding, Budisttir desek ne olacak? Ayıptır ayıp.

Sabah akşam, dini pozlarla yatan , siyaset tüccarı  zengin adamların istilası olmamalıdır, o meclis. O güzelim siyasal organizasyonlara din yüklemesi yapmak, ne kafa hacılar?
Laikliği 1921 veya 1923 boyutuyla yaşayamayan bir ülke de ne özgürlüğü olabilir?O faşist gider bu gelir. Halk, Atatürk’ü de ilkelerini de o tertemiz insnların saflığını da  öyle özlemiştir ama sesinin yankısını çağ dışı yöntemlerle, bile  açıklayamayan bir partiye sürekli oy falan da vermez. Vermeyecektir de.

CHP çıkıp, şirketlerinde devletlerinde ve bir adım ötesi, yeni doğmuş insanların bile zorla din sahibi olmasına sessiz kalmak yerine; Kurum ve kuruluşların dini olmaz, salaklaşmayalım ağalar diyebildiği gün Aha da o mübarek gün; Dönüm noktasıdır. Yoksa, Bahçeli gibi kıvrak çok iktidar şirini gelir geçer. Boşa kürek çeker demokrasi bu ülkede. Gezi bile daha akıl koktu o zaman. Korkmadan, karanlıktan. 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA