Leyla Liman Oruç / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Leyla Liman Oruç / Yazar

Boşasında görelim!

01 Eylül 2015 Salı 12:23

Merak Ettim Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının görevlerini araştırdım. Bildiğimiz halde yinede farklı bir değişiklik var mı diye merak ederek...

MADDE 2- (1) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının görevleri şunlardır:

a) Sosyal hizmetler ve yardımlara ilişkin ulusal düzeyde politika ve stratejiler geliştirmek, uygulamak, uygulanmasını izlemek ve ortaya çıkan yeni hizmet modellerine göre güncelleyerek geliştirmek.

Hatırlatırım!

Ulusal düzeyde çalışmalar yapmak gerekiyormuş! Mutfak sınırlarını aşmak gerekiyor anladığım kadarıyla!!!

b) Sosyal ve kültürel dokudaki aşınmalara karşı aile yapısının ve değerlerinin korunarak gelecek nesillere sağlıklı biçimde aktarılmasını sağlamak üzere; ulusal politika ve stratejilerin belirlenmesini koordine etmek, aile bütünlüğünün korunması ve aile refahının artırılmasına yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerini yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.

Hatırlatırım!

Aile yapısının değerlerini korumak börek yapmaktan ibaret olmadığı, kadın erkek ilişkisinde eşitlik ve saygının esas olması gerektiği büyük bir gerçek olduğu çok net!

c) Çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunarak sağlıklı gelişimini temin etmek üzere; ulusal politika ve stratejilerin belirlenmesini koordine etmek, çocuklara yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerini yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.

Hatırlatırım!

Çocuklara börek yapmak yerine onların öncelikli korunma ve sağlıklı koşullarda yetişmelerini sağlamak için gereğinin yapılması kabul edilmiş bir gerçek!

ç) Kadınlara karşı ayrımcılığı önlemek, kadının insan haklarını korumak ve geliştirmek, kadınların toplumsal hayatın tüm alanlarında hak, fırsat ve imkânlardan eşit biçimde yararlanmalarını sağlamak üzere; ulusal politika ve stratejilerin belirlenmesini koordine etmek, kadınlara yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerini yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak 

Hatırlatırım!

Kadınların hak ve özgürlüklerinin börek yapmakla sınırlı olmayacağını, toplumsal hayatın tüm alanlarında erkekler ile eşit hak ve fırsatlara sahip olmaları gerektiği tescillenmiş!

Bu bakanlık öyle önemli bir Bakanlıkki, bu Bakanlığın parti üstü bir önemi var.

Bu Bakanlığı hak eden güne kadar gelmiş geçmiş tek Bakan Fatma ŞAHİN’dir.

HATIRLATIRIM AKP’li Bir Bakandı kendisi. Onu hala taktir ediyorum.

Çok kez Fatma Şahin’in Partiler gözetilmeden yerinde kalmaya devam etmesinin bizler için çok faydalı olacağını, kendisinin yapıcı çalışmalarının olduğunu ifade etmiştim..

Hatta 6 yıl önce benim gündeme getirdiğim;

" Evlilik ehliyeti" ve "Çocuk sahibi olabilme ehliyeti” önerilerimi dikkate alarak konular ile ilgili çalışmalar başlatıp bize umut vermişti.

Fatma ŞAHİN’in kıymetini bildiğimiz halde onu uzaklaştırdılar yaptığı ve yapacağı tüm hizmetlerden.

O da AKP’li bir BAKAN’dı oysaki…

Bu noktada benim parti ile ilgili hiç işim olmaz.

Bizim derdimiz Parti değil. Görevini layığıyla yapacak kişilerin o koltuklara oturması.

Görev:

İş görme yetisi,fonksiyon olarak açıklanılabilir. Ya da bir değerin başka değerlerlerle olan ilişkisidir.

Görev verilen kişiler çok özenle seçilmelidir diye düşünüyorum.

Gelinen noktaya bakar mısınız!

Börek tarifleri havada uçuşuyor!

Aksırana tıksırana kadar yiyin de şişkoluğunuzu bahane eden eşleriniz sizi başkalarıyla aldatsın.Aile bütünlüğüne katkı sağlansın!!!!!

Fatma ŞAHİN buraya bekliyoruz..

Bu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İçin Son Çağrıdır!

Mutlu Kalın

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA