Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu pozu verdiğime çok pişmanım
11 Mart 2013 Pazartesi 11:46

"Bu pozu verdiğime çok pişmanım"

"Hiçbir sosyal sorumluluk projesini inanarak yapmadım" diyen Hülya Avşar, Ayşe Paşalı pozu için ilginç bir çıkış yaptı...

İşte Hülya Avşar'ın Hürriyet'ten Gülbahar Karakuş'a verdiği o röportaj:

 

Sanatçı önce ‘kadına şiddet’e dikkat çekmek amacıyla hazırlanan proje için ‘Ayşe Paşalı’ olup poz verdi, sonra da ÇABA Derneği’nin sokak çocukları yararına sahnelediği “ÇABA Gala” oyununda rol aldı. Tüm desteğine rağmen “Hiçbir sosyal sorumluluk projesini inanarak yapmadım” diyen Avşar hem bu düşüncesinin nedenlerini anlattı, hem de kendisini eleştirenlere yanıt verdi.

Hülya Hanım, ÇABA Derneği’nin bu yıl ikincisini sahnelediği “ÇABA Gala”da rol aldınız. Nasıl dahil oldunuz oyuna? 


- Aslında üç sene önce, ayağımı kırdığım dönemde sahneye çıkacaktım, olmadı. İçimde ukde kalmıştı. Özlem (ÇABA Derneği Başkanı Özlem Cankurtaran) benim arkadaşım. Hazır böyle bir oyun varken, Özlem’e “Bana da küçük bir rolünüz yok mu?” diye sordum. Böylece verdiğim sözü de yerine getirmiş oldum. 

Bu teklifi yapmanızda, bir süredir oyunculuk yapmıyor olmanızın da etkisi var mıydı? 

- Yok, onunla hiç ilgisi yok. Zaten çok kısa bir rolüm vardı oyunda. 

Kötü Kraliçe’yi oynadınız, değil mi? 

- Kötü Kraliçe ama işin komedi tarafı ağırlıkta

ÇABA’nın bu etkinliğinin geliri nereye gidecek? 

- Bana dermişim. (Gülüyor) Florya Çocuk ve Gençlik Merkezi’ne gidecek. Orada birinci ve ikinci dereceden suça karışmış, okuyamamış çocuklar var. O merkezin fiziksel koşullarını düzeltmek için kullanılacak. Açıkçası ben de bu sosyal sorumluluk projelerinde toplanan paralar nereye gider diye çok merak ederim. O yüzden her sosyal sorumluluk projesine katılmak istemiyorum. 

Dahil olduğunuz ama gelirinin nereye gittiğini bilmediğiniz bir proje oldu mu? 

- Hayır, olmadı ama duydum böyle şeyler. Bir de şahit olmak şart değil, insanların vücut dillerinden bile hissedebiliyorsunuz bazı şeyleri. O yüzden benim gözümde yapılabilecek çok az sosyal sorumluluk işleri var. 

En son kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla hazırlanan bir projede, eşi tarafından öldürülen Ayşe Paşalı gibi poz verdiniz... 

- Poz verdim, fakat verdiğime pişman oldum. 

Neden? 

- Çünkü henüz beni anlayabilecek, benim söylediklerimi anlayabilecek durumda olan kişi sayısının çok az olduğunu, hatta hiç olmadığını düşünüyorum. 

Kimleri kastediyorsunuz? 

- Gazetecilerden bahsediyorum. Ettiğim sözleri anlayabilecek bir yazar kitlesi olmadığını görüyorum. Anlayan anladı kalan sağlar bizim olsun, öbürleri umurumda değil. Beni anlayabilmeleri çok zor. O yüzden de bir şey başaramadılar zaten. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA