Banu Tansel / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Banu Tansel / Yazar

Bu vahşete kim dur diyecek!

04 Haziran 2014 Çarşamba 11:50

‘Sadece Yaşamak İstiyoruz’…açız, ölüyoruz birer birer… Ama açlıktan daha önemlisi, sayıca fazla olduğumuz için insanlar bizi istemiyorlar.Yok olmamız için bizleri yakıyorlar, eziyorlar. Korkuyoruz. Ölmek istemiyoruz. Gidecek yerimiz yok. Başımıza gelenler, hak ettiklerimiz değil sizin biçtiğiniz kaderlerimizdir. Oysa sizleri de bizleri de aynı Tanrı yarattı ve bizler ona sığınıyoruz.

enez2.jpg

Edirne- Enez’den yükselen imdat çığlığı böyle diyor…Duymamak için vicdansız olmak lazım.

Oradaydım ve gördüm!

Yardım etmek insanlık vazifemiz ancak bu yardımın da sürdürülebilir olması gerekir. Enez Belediye’si sorumluluk almalıdır. Bugün birçok belediye tarafından uygulanan işletilebilir ve sürdürülebilir bir ‘kurtarma modeli’ var. Enez Belediyesi bunu başarmaya razı olmalıdır.

enez3.jpg

 

En önemlisi, halkın hayvanlara şiddet uygulamasının acilen önüne geçilmesidir. Bu bilincin hızlı bir şekilde oluşturulması için ilçe din görevlilerinin özellikle Cuma hutbelerinde hayvan zulümlerinin ‘günah ve suç’ olduğunu halka işlemeleri gerekmektedir.

 

Yardımlar, HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) tarafından toplanarak organize ve bilinçli bir şekilde acilen ilçeye ulaştırılacaktır. Hiç kuşkusuz, Enez gönüllü ekibinin işbirliği ile de yardım müdahaleleri yerini bulup bir süre derman sağlayacaktır. Fakat, ilçe belediyesinin bu durumun kendi sorumluluğunda olduğunu idrak ederek sürdürülebilirlik sağlaması şarttır zira taşıma suyla değirmen dönmez.

 

İnsanların, Enez’den gelen ‘imdat’ çığlığını bilmesi ve duyması için basın desteğine ihtiyacımız var.  Yardım etmek için fazla zamanımız yok çünkü o hayvanların yaşamak için fazla zamanı yok!

 

Dr. Banu Tansel,

HAYTAP Temsilcisi

YORUMLAR
Vicdansızlık...
Serhat Çakır
Hiç bir canlıyı ördürme hakkını kime kendinde görmemeli... Hele bu insanlardan sadece sevgi bekleyen köpekler ise, daha da özen gösterimeli... Banu hanımın çığlığına umarım olumlu yanıt gelir.

Dünya tüm canlıların yaşam alanı...
04 Haziran 2014 Çarşamba 16:11
144.122.44.90
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA