Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bunu yapan insan olamaz!
22 Mayıs 2013 Çarşamba 13:53

Bunu yapan insan olamaz!

Emanet köpeklere dayaklı eğitim...

ANTALYA'da, merkeze bağlı Duacı Köyü'ndeki köpek eğitim merkezine eğitim amaçlı bırakılan köpeklere dayak atılması kamera görüntülerine yansıdı. Bir çalışanın sürekli küfrederek tekme, tokat ve demir sopayla köpeklere vurması hayvanseverleri ayağa kaldırdı.

Köpeklerin bakımını yapan iki çalışandan biri, kafeslerdeki hayvanları tek tek döverken bir taraftan da küfür yağdırdı. Köpeklere tekme, tokat ve demir sopayla vuran kişi, yaptıklarını da yanındaki diğer kişiye anlattı. Çalışanın köpekleri döverken "Böldüm parçaladım seni. Resmen ama ruhunda var senin dayak yemek", "Canları da yanmıyor haa, elim acıyor gıkını çıkarmıyor, görüyon demi. Elim acıyor yemin ederim. Böyle bildiğin çakıyom tokadı, sana vursam ah uh dersin, bağırırdın. Ama bu hiç, nasıl bir can var" sözleri görüntülere yansıdı.

kopekda2.jpg

VAHŞİCE DÖVÜYOR

Personel, bir başka köpeği ise kafesinin demirleri kapalıyken elindeki demir sopayla "Kendi gelecek beni yormayacak. Gel şuna kafa at" diyerek dövmeye çalışıyor. Birkaç kez vurduktan sonra hıncını alamayan personel, "Yiyecen oğlum sopayı" diyerek bu kez kapıyı açıp demir sopayla yeniden dövmeye devam ediyor.

Bir başka köpeği "Gel gel" deyip yakalayan personel, "Sağlam bir tane hazır mısın" diyerek yumrukluyor.

Üç köpeğin bulunduğu bir kafese giren personel, temizlediği dışkının hangisine ait olduğunu bilemediğini belirterek, "Valla hanginizin olduğunu bilemedim. Kusura bakma senden başlıyorum" diyerek üçünü de dövüyor. Bir taraftan küfür saydıran diğer yandan acımasızca barınaktaki köpekleri dövmeyi sürdüren personel, geçmişte nasıl dayaklar attığını da anlatıyor.

OLAY İNCELENİYOR

Konuyla ilgili şikayette bulunulması üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü, vahşet görüntülerine ilişkin Antalya Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde inceleme başlattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA