Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bursa da geceyi ayakta geçirdi
02 Haziran 2013 Pazar 10:16

Bursa da geceyi ayakta geçirdi

Gezi Parkı eylemine destek için binlerce Bursalı sokaktaydı..

İstanbul'da devam eden Gezi Parkı Protestosu'na destek vermek isteyen Bursa'da çeşitli sivil toplum kuruluşları üyeleri ile vatandaşlar saat 17.00'de Kültürpark'ta bir araya geldi. 

Yaklaşık 3 bin kişiden oluşan kalabalık, yanlarında getirdikleri, 'Bir ağaç öldü, bir millet uyandı', 'Her yer Taksim her yer direniş', 'Bütün Ayyaşlar toplandık', 'Kafalarımız ayık, ayranımız yayık' yazılı pankartları açtılar. Hükümeti istifaya çağıran bazı gruplar buradan ayrılıp Heykel'e yürümek üzere Kültürpark'tan ayrıldı. 

Bursa polisinin protesto gösterisi sırasında resmi polisleri kalabalığın dışında tutması dikkat çekti.

HEYKEL'DE 10 BİN KİŞİ TOPLANDI

Bursa'da, Heykel semtinde toplanan 10 bin kişi, Gezi Parkı'nda devam eden protesto eylemlerine desteklerini sürdürüyor. Kent Meydanı'nda saat 21.30 sıralarında bir araya gelen yaklaşık 500 kişilik grup ise Emniyet Müdürlüğü'nün önünden Fomara Meydanı'na yürüdü.

Bu arada Kültürpark'ta toplanıp Heykel semtine yürüyen göstericiler Altıparmak Caddesi'nden geçerken, kendilerine destek vermek için bir binanın penceresinden silah, Türk Bayrağı ve Atatürk Posteri gösteren kişileri alkışlaması dikkat çekti.

KALABALIK YOLU TRAFİĞE KAPATTI

Bursa'da Taksim'de Gezi Parkı'nda devam eden protesto gösterilerine destek vermek için, akşam saatlerinde Heykel'e yürüyen kalabalık, gecenin ilerleyen saatine kadar eylemlerini sürdürdü. Şehir içi trafiğin aksaması sonucu Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Pehlivan, megafonla kalabalığın dağılmasını istedi. Kalabalık uyarılara rağmen dağılmayınca, polis, oluşan uzun araç kuyruğu nedeniyle Heykel'den araçların geçmesine izin verdi. Bunun üzerine kalabalık yolu bir kez daha trafiğe kesti, havayi fişekler attı.kalabalık arasında çıkan kavgada ismi öğrenilemeyen birn kişi bacağından yaralanırken, alkollü olduğu belirtilen bir başka kişi ise vucudunu keserek zarar verince ambulansla hastaneye kaldırıldı.

VALİLİK BİNASINI TAŞLADILAR 

Bursa'da, Taksim'de devam eden Gezi Parkı protestosuna destek vermek için Heykel Meydanı'na gelen kalabalık eylemini gece yarısına kadar sürdürdü. Saat 00.00 sıralarında yaklaşık 150 kişilik grup yine Heykel'de bulunan valilik binasını taş ve şişe yağmuruna tuttu. Uyarıları dikkate almayan kalabalığa çevik kuvvet biber gazı ile müdahale etti. Dağılan gruptan yaklaşık 15 kişi gözaltına alındı. Bu arada kalabalık, İnönü Caddesi ile Setbaşı Mevkii'nde yolları kesip, lastik ve çöp konteynırlarını ateşe verdi. Heykel Meydanı'nda polis güvenlik önlemlerini arttırdı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA