Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çanak çömleği koruyorsun ama...
29 Nisan 2013 Pazartesi 12:19

'Çanak çömleği koruyorsun ama...'

İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları:

İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları:

Bizler Ak Parti'yi istişare üzerine inşaa ettik. Her kademede istişareyi pusulamız olarak değerlendirdik. AK Parti'nin üye sayısı 8 milyon 300 bin. Son seçimde AK Parti'nin Türkiye genelinde aldığı oy 21 milyon 400 bin raklamına ulaştık. Biz 76 milyona karşı sorumluyuz. 

Biz 6 ay arayla yaptığımız genişletilmiş istişare toplantımız ve aynı şekilde illerimizde yapılan il dayanışma meclisi toplantıları istişare içindir. Ayrıca bizim her ay genişletilmiş il başkanları toplantımız da farklı bir istişare toplantısıdır. Sadece milletvekili düzeyinde istişare yeterli değildir. 

Kafa dilin, tahrik dilinin tuzağına düşmeyeceğiz. Altadan olmayacağız aldanan da olmayacağız. Siyasi partilerin süt yönetimleriyle o partilere oy vermiş kardeşlerimizi ayrı tutacağız.Sabır her zaman bizimle olacak bıkmayacağız, usanmayacağız. Tekrar tekrar anlatacağız. Unutmayın su damlaya damlaya sabırla mermere nasıl işliyorsa nasıl deliyorsa biz de öyle sabırla çalışacağız. 

2014 yılı Türkiye açısından kritik bir seçim yılı. Yıl ortasında Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılıyor. Bir halk oylaması da gündeme gelebilir. Açıkçası kurulduğumuz günden beri gireceğimiz en kritik seçimlere hazırlanıyoruz. Önceki seçimler bir altyapı ve temel oluşturdu. Zemini güçlendirdik. Demokrasinin, hukukun milli iradenin sarsılmaz şekilde kuvvet kazanmasını sağladık. Artık istikbale çok daha ağırlık vereceğiz. 

Doğrularını kendilerine anlatmadığımız tek bir vatandaş bırakmayacağız. Teşkilatta ahenge genel merkezle irtibata önem vereceğiz. Biz aldığı komutla hareket eden robotlar değiliz. Biz farklılıklarımız da olsa gönül birliği yapmış bir teşkilatız. Biz kesrette vahdet anlayışını yaşayacak bir teşkilatız. Renklerimizi muhafaza edecek ancak uyum içinde yeni zaferlere imzamızı atacağız. Kamuoyu araştırmaları yaptığında bir şeye çok dikkat ediyorum; acaba AK Parti teşkialatı o konuda ne diyor? Hangi oranda bu soruya destek veriyor? Çözüm sürecine destek vermede AK Parti'nin tabanı ne diyor? AK Parti'nin tabanı yüzde yüze yakın destek vermiyorsa orada tepe ve taban arasında bir sıkıntı var. Sadece Genel Başkan'ın ilgili başkanların verdiği mesajlar yetmez. Bir başkanlık sistemi tartışılıyor. Bunu Başbakan söyledi tamam. Bunu ilk defamı söyledi Başbakan? Turgut Bey de söyledi bunu. Bizim ecdadımıza baktığımızda Osmanlı bunu yaşamış. Dünyada yüzü aşkın ülke bunu yaşıyor ve bizde muhalefetin propagandalarına AK Parti'ye oy verenler aldanırsa o zaman bize şuna inanıyoru; tavrını koyamayan bir teşkilat anlayışı ortaya çıkıyor. Sizlere gönderilen büroşürler okunmuyor, verdiğimiz mesajlar yeterince dinlenmiyor. 

'BİZDEKİ CAHİLLER YALANCI...'

Partili cumhurbaşkanlığını gündeme getirdik yine farklı yerlere çektiler. Fransa ve ABD’de durum böyle. Almanya’da şansölye diyorlar.

Ne diyorlar, parlamenter sistemi Başkanlık sisteminde yok diyorlar. Bugün Amerika'da parlamento yok mu, Rusya'da yok mu? Var. 

Başkanlık sisteminde başkan bir kral değildir. Ama bizdeki bazı cahiller başkanı bir kral gibi gösterme cüretine girerek yalan söylüyorlar.

Öyleyse AK Parti'nin kendi tabanı başkanlık sistemiyle ilgili çalışmayı çok daha farklı bir noktaya taşımalıdır. Öyle olmazsa meydanı boş bulanlar istedikleri gibi at sürerler.

'ÇANAK ÇÖMLEKLE BİZE KAÇ SENE KAYBETTİRDİLER'

Çılgın projeler için bize hendek atlatıyorlar. Bakın Marmaray’a bizi çanak çömlekle bize kaç sene kaybettirdiler. Üç dört sene önce açılacaktı. Biz muasır ülkeler seviyesinin üzerine çıkacaksan bu yatırımları hızla yapmalıyız.

'TARİHİ KIŞLAYI NEDEN KORUMUYORSUN'

Kanal İstanbul’la ilgili birileri gelip bize akıl veriyor “bu yanlış” diye. Ya arkadaş sen aklını kendine sakla. Dört yıl gibi bir sürede üçüncü havalimanını bitireceğiz. Taksim Gezi Alanı dedik hemen karşı çıktılar. Kışlayı yeniden yapacağız dedik başta ana muhalefet partisi karşı çıktılar.

Ben de reddinize ret dedim ve sonra retlerine ret kararı çıktı. Yahu çanak çömleği koruyorsun da oradaki tarihi kışlayı neden korumuyorsun. Denizin kenarında üç beş çanak çömlek, üç beş çatal bıçak bulunmuş onu koruyorsun da bu tarihi binayı neden korumuyorsun. O zaman ne dedik, “olacak” dedik, şimdi oluyor. Bu tabi kışla olmayacak. AVM, belki rezidans olarak hizmet görecek.

'YASSIADA'YA DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK'

Divan Oteli tarafında da bir şehir müzesi yapmak üzere adım atacağız. Trafiği alta alıyoruz meydan yayalara kalacak. Yani insana kalacak. Galataport, Haydarpaşaport hazırlanıyor. Yassıada bir demokrasi ve özgürlükler adası haline getireceğiz.

'3. KÖPRÜNÜN TELEMİ BİR İKİ AY İÇİNDE ATILACAK'

Boğaz’a üçüncü köprünün temelini önümüzdeki bir iki ay içinde atacağız.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA