Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çapkının haberi yoktu iddiası
06 Haziran 2013 Perşembe 11:08

Çapkın'ın haberi yoktu iddiası

Taksim'de olayların büyümesine neden olan şafak baskını konusunda ilginç bir iddia ortaya atıldı

Gezi parkındaki eylemine yapılan sabah baskını emrini kimin verdiğinin bilinmediği iddia edildi. Başbakan'ın dönüşte tansiyonu düşürücü bir tavır takınmasının beklendiğini ifade eden AK Parti kaynakları, şafak baskınından ise İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın haberinin olmadığı ve karanlık noktaların aydınlatılacağı iddialarını ortaya attı.

Erdoğan’ın dönüşünde, eylemlere ilişkin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan YardımcısıBülent Arınç’ın izlediği ‘tansiyonu düşüren’ tavır takınacağı öğrenildi.

Erdoğan teşkilatlardan gelen yoğun talebe rağmen karşılama töreni istemedi. Gerginliğe neden olan Topçu Kışlası Projesi’nin rafa kaldırılması da gündemde. AK Parti’de son iki gündür yapılan değerlendirmelerde projeden geri adım seçeneği tartışıldı.

Parti’de öne çıkan bu öneri, son kararı verecek olan Başbakan Erdoğan’a sunulacak. Bu arada eylemleri ateşleyen Gezi Parkı eylemcilerine sabah saatlerine doğru yapılan baskın AK Parti’de mercek altına alındı.

Baskın emrini verenin belli olmadığı, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın da baskından habedar olmadığı öne sürülüyor. AK Partililer, bu ‘karanlık noktalar’ın aydınlatılacağına işaret ediyor.

Kaynak: Radikal

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA