Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çaykurdan Hakan Şükür açıklaması!
20 Haziran 2013 Perşembe 16:42

Çaykur'dan Hakan Şükür açıklaması!

'Çaykur olarak Hakan Şükür’e para vermedik'

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Tek Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel’in "4 milyonu işçiye vermediler, Hakan Şükür’e verdiler" yönündeki iddialarının gerçek dışı olduğunu belirterek, Çaykur olarak Hakan Şükür’e para vermediklerini söyledi. Sütlüoğlu, 2010-2011 yılları için TRT’nin Stadyum programına sponsorluk karşılığında 1 milyon 750 bin lira ödendiğini açıkladı.

Düzenlediği basın toplantısında çayla ilgii kısa açıklamada bulunan ve birinci sürgün döneminde üreticilerden alınan 231 bin 329 ton yaş çay karşılığında 219 milyon lira ödeneceğini kaydeden Sütlüoğlu, ikinci sürgün yaş çay alımlarının başladığını ve dekar başına 375 kilogram kota uygulanacağını ifade etti.

"ÇAYKUR PARAYI HAKAN ŞÜKÜR’E VERMEDİ"

Çayla ilgili kısa bilginin ardından Tek-Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel’in, Çaykur’un AK Parti Milletvekili Hakan Şükür’ün de katıldığı TRT’deki ’Stadyum’ programına sponsor olmasına yönelik bazı gazetelerde yer alan açıklamalarını hatırlattı ve konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Sendikanın Genel Başkanı’nın, ’4 milyon Hakan Şükür’e verdiler, biz işçi için o kadar artış istiyorduk, bize vermediler’ diye çarpıtıcı açıklamaları var. Çaykur parayı Hakan Şükür’e vermedi. Sanki para Hakan Şükür’e gidiyormuş gibi lanse edildi. Çaykur parayı TRT’ye veriyor. TRT ile iki yıllık anlaşmamızın karşılığında 1 milyon 760 bin liralık reklam ödemesi yaptık. Bu para, ’Stadyum’ programında yer alan reklamlarımız için verilmiştir. Tek-Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Türkel’in açıklamaları gerçeği yansıtmıyor. Sendika genel başkanının toplu iş sözleşmesinde bizden istediği rakam 4-5 milyon değil, 5 yıl için toplamda 137 milyon bir rakam artışıdır. Bu rakamı ödemenin mümkün olmayacağını anlattık, gerçekçi rakamlar talep etmelerini söyledik ama verilen makul zamları da kabul etmediler."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA