Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Caz yapma yı kaldırıyorum
01 Mayıs 2013 Çarşamba 14:35

"Caz yapma" yı kaldırıyorum"

Caz Festivali'nde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, 'caz yapma' deyimini kaldırıyorum" dedi.

Bakan Çelik, Afrika'nın derinliklerinden New Orleans'a ulaşan, oradan da tüm dünyaya yayılan barış, kardeşlik ve hürriyet çağrısının bugün İstanbul'a geldiğini belirterek, "Bu çağrıyı ben de Suriye'deki masum çocuklara hediye ediyorum" dedi.

Aya İrini Müzesi'nde, "2. Uluslararası Caz Festivali" kapsamında gerçekleştirilen gala konserine, Bakan Çelik, UNESCO Genel Direktörü İrina Bokova ve UNESCO İyi Niyet Elçisi Herbie Hancock ile sanat dünyasından yerli ve yabancı çok sayıda davetli katıldı.

"CAZ YAPMA DEYİMİNİ KALDIRIYORUM"

Bakan Çelik, Kültür Bakanı olarak bugün bir ayrıcalıkla Türkçede bir değişiklik yapacağını dile getirdi ve şöyle devam etti:

"Bizim demokrasimiz ve ekonomimiz kötü, dış politikamız zayıf olduğu zamanlarda yaşayan bir deyim vardı. Kim aykırı bir söz söylese, 'caz yapma' derlerdi. Artık Türkiye tüm dünyaya, kendi vatandaşlarına olduğu gibi barış, kardeşlik, hürriyet ve adalet mesajı veriyor. Onun için 'caz yapma' deyimini kaldırıyorum. İstediğiniz kadar caz yapabilirsiniz. Afrika'nın derinliklerinden New Orleans'a ulaşan, oradan da tüm dünyaya yayılan bu barış, kardeşlik ve hürriyet çağrısı bugün İstanbul'a geldi. İstanbul'a gelen bu çağrıyı ben de Suriye'deki masum çocuklara hediye ediyorum."

Müzik direktörlüğünü John Beasley'nin üstlendiği Uluslararası Caz Günü Konseri'nde, ünlü piyanist ve UNESCO İyi Niyet Elçisi Herbie Hancock başta olmak üzere, Wayne Shorter, Diane Reeves, Marcus Miller, Al Jarreau, Joss Stone, Terri Lyne Carrington, Hugh Masekela ve ünlü birçok isim sahne aldı.

YORUMLAR
dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı
recep incecik
Caz yapma kafaları karıştırma
Bilmemezlikten gelip derdimi sorma
Caz yapma sakin bir suçlu arama
Hedefleri şaşırıp kendini vurma
02 Mayıs 2013 Perşembe 13:42
85.96.5.235
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA