Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Cehelatin Vahşeti

06 Ağustos 2015 Perşembe 12:21

 Sömürü denen, insan yaşamlarının varlığı ve yokluğu arasındaki, sosyal işkence sistemi hepimizi kemirir. Buna kılıf ise; hazırlık aşamalarından sonuna kadar, siyasilerin işi. Kafayı Türkiye için değil; diğer ülkeler için odaklayınca da fazla değişen bir fark olmaz.

Para ve gücü, sınırlı kişi ve kurumlarda toplamak için, başka gidilecek bir yol ve gelinen nokta bulmak artık çok zor. Gırtlağa kadar, yalan ve kana batmış süper güçlerin; yalakları da kanlı olur elbette. Bağımsız ve özgürlük savaşı olmazsa; insanlığın oraya gelme sebeplerinin ana nedeni bu.

Bu sayede 100 lirayı 20 kişi paylaşacak; 20 lirayı da 100 kişi. Amaç, ilk yüze girmek olmaz; hedef ilk 20 olacak. Din dil, ırk, balta, kürek, geç bunları.
Çal, çırp, vur, kır, öldür veya öl. İstersen de değil; istemesen de öl.

Sebepsiz ölümler veya bilinmezliğe, akıl dışı saçma sapan mucize sahiplerine yakarışlarla beslenmeden, ne insan beyni uyur ne de bu sömürü gider.Yürümez aksi takdirde.
Para hedef olacak; ona sahip olma sonucu; çok sık başarılmayacak.
Parası olmayan, gariban; devletten çalan adamın elindekileri almak için gözünü çevirmesine bile katlanılamaz, zontalar.

Pis herifler desek; hangisi pis? Normal adi hırsız mı yoksa; diğeri mi? Şebeke olan mesela. Nasıl O? Pis mi temiz mi? Cevap salakça olur; yazmayım daha iyi.
İşte faşizm ve din tüccarlığı ve ırkçılık burada devreye girer.
Faşizm sayesinde, kedi gibi insan öldürür sistem. Çalan kendi için saklar; vatan için der. Vatan için, öldürür de ölmez.

Kalan için kin kusar; yemin eder, intikam çığlıklarıyla. Asıl sebep, paradır.
Çalınmış, veya aşırılmış paranın, pis insanlardan geri alınamaması  gerekir; aslında paranın yeni sahiplerinden. Bu çok güzel bir paradır; vergi yok denetim yok. Soran var; cevap yok.

 Katillerin eline silah fazla değmemiş olanıdır bu oligarşik zengin ve görgüsüz zontalar. Öldürdükleri insan veya çevre veya kültür, onu da ayıramazlar. Geçmişe hastadırlar, virüslü bir şekilde; gelecektense çok korkarlar. Dil bilmezler; diğer insanları anlamazlar. Kendi başaramadıklarını ararlar, tarihte krallarda. Onların cesaretine saklanıp; kudurlar.
Zonta  için hukuk, sadece ve sadece, oligarşiyi koruyup kolllamak görevi olma gerekenidir.

Seç veya seçme, başka iş bilmez bu zontalar. Haraç kafasıyla vergi toplamak gibidir, yaşamları. Hak sanırlar, aldıkları canları, adı terör veya değil; sana ne.
Yasal eşitliğin, sadece hatırlatılması yapılabilir, birbirinden lavuk televizyon kanallarında. Gelişmişliği parayla ölçülmesi kuraldır.
Kaynak bellidir. Ve öldürmeye devam eder. Edecektir, ölüm durduğunda kara para durur.

Bir ara; kazayla; topraklara huzur bile gelse, sömürücü; kan emiciler korkup titrerler. Halk düşünmeye başlarsa; bu faşizme son demektir.
Allah korusun! Bu saf insanlar; bir bakarsın; şükür etmek için dualara ayırdığı zaman kadar da, sorulara cevap bulmak için bilgi ve aklılla hareket ederse; iş kopar.
İşte onun için, faşizm gerekirse yüzbinleri takır takır öldürür.
Uluslararası, para ve güç odaklarıyla birlikte hareket edildiği için,  parasızlık; ülkelerin liderlerinin arasını; ölümlerse, halkarın arasını açar . Bunun adı da kader, ezan ve bayrak arasına sıkışır kalır.

Şehit de olsa, hep aynı halk çocukları, ölür. Vatan sağolsun; ama sen öl. Sen de öldürme bilerek, diyemez halklar.

Orta çağı kapatırken, dinle devlet işlerini yerlerine oturtmayı başararan ülkeler vardır. Bunların; din savaşlarını en son yok edebilmelerinin sebebi çok basittir. Maneviyatın içine; aklı  hızla sokmak çok zor olmuştur. Ama başarmışlardır. Allah veya kitap eskimez ama insan ölür.

Avrupalı bir anda; medeni olmamıştır. Anadolu’da öyle.Halkların kardeşliği sosyalizmden çok önce; Selçuklu İmparatorluğu”nun içinde vardır. O yüzden Selahaddin Eyubi çok sık anılmaz.

Para tüccarlarının arasındaki; ölmesi gerekenleri kendi insanları bile olsa kolayca ceset listesine yazacakları; bilinir ama dile gelmez. Faşizm budur.

Neden Selçuklu o dönemin en önemli topluluğu? Kürt kökenli Selahaddin’i ve bu asker kişiyi; evrensel bir kahraman yapmıştır? Sebep açıktır. Halkların kardeş olması için; içinden örnek ve adalet simgesi kahramanlar çıkması gerekir. Katilden ve hırsızdan kahraman değil; zibidi olur.

Yoksa, elini sallasan hırsız; kollunu sallasan yalancı; etrafında dönekler dolar. Bu şebekliklerin yanyana sırıtışıyla; sürülen saltanatlardan; bol miktarda skandal rüşvet ve cinayet çıkar. Korku, ölümden değil; cahil insan yığınlarının; yalarken de harcarkende; aımayacağından. Güle güle.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA