Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cem Yılmazın Tweeti rekor kırdı
12 Haziran 2013 Çarşamba 10:22

Cem Yılmaz'ın Tweet'i rekor kırdı

Ünlü komedtyen Cem Yılmaz'ın Gezi Parkı olayları ile ilgili attığı Tweet tüm zamanların rekorunu kırdı.

 Gezi Parkı olaylarıyla bir anda etkinliği ortaya çıkan Twitter’ın protestoların başladığı  ilk haftada tarihi seviyelerini gördü.

2013 yılının mayıs ayına bakıldığında ortalamada Türkçe tabanlı günlük 7 milyon Tweet gönderilirken, 31 Mayıs Cuma günü bir anda cep telefonu ve bilgisayarlar yoluyla bu rakamın 15 milyonlara yükseldiği ortaya çıktı.

CEM YILMAZ'IN TWEET'İ...

 Türkiye’de en çok takipçisi olan ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın gönderdiği Tweet, Türkiye kategorisinde tüm zamanların “Retweet” rekorunu kırmayı başardı. Yılmaz’ın gönderdiği Tweet şöyleydi: Yahu şu gaz sıkma işini bi bitirin. Bu insanlar düşman mı? Kaç yerden mesaj geliyor ölücez diye günahtır ayıptır ya! Kimi kim…

İkinci ve üçüncü Retweet yapılan isim yine Gezi mesajıyla Okan Bayülgen oldu. Cem Yılmaz’ın Twitter’da 4.3 milyon takipçisi bulunurken, Okan Bayülgen’in takipçi sayısı 2.5 milyonu aşıyor.

TWITTER’IN KAÇ KULLANICISI VAR?

Dünyada 555, Türkiye’de 10 milyon
- Türkiye’deki Twitter kullanıcı sayısı ise 10 milyona işaret ediyor.

Şampiyon #direngeziparkı

Konu başlığı olarak bilinen “hashtag” alanında 2 milyonu aşkın rakamla #direngeziparkı ilk sırayı alırken bu hastag’in telefon ve bilgisayarlarda ‘i’ ve ‘a’ ile yazılmış olan halleri de ilk 5 içinde yer aldı. Böylece #direngeziparkı toplamda 4 milyon seviyesini aşarak Gezi olaylarında öne çıkan başlık oldu. Bu başlıkları #direnankara ve #occupygezi izledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA