Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cenazesinde ayağa kalktı
15 Mayıs 2013 Çarşamba 11:45

Cenazesinde ayağa kalktı

Zimbabve’de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

Öldü sanılarak tabuta konulan Zimbabweli bir genç, cenaze töreni sırasında tabutunda hareket edince hastaneye götürüldü, ve kendi deyimiyle, ‘kendisine ikinci bir şans verildi’

Zimbabwe’nin Gweru kentinde yaşayan 34 yaşıdaki Brighton Dama Zanthe, uzun süredir tedavi gördüğü hastalıktan öldü sanılınca, gömülmek ve yakınları tarafından son bir defa görülmek üzere bir tabuta konuldu. Ancak genç adamın ölmediği, cenaze sırasında yanından geçen patronunun, bacaklarının kımıldadığını görmesiyle anlaşıldı ve durum, o anda korku filmlerini aratmayan bir kaçışmaya neden oldu.

Zanthe, bir süre sonra, adamın ölüp tekrar dirilmediğini ama ölmeden tabuta konulmuş olduğunu anlayıp sakinleşen kalabalık tarafından hastaneye kaldırıldı ve 2 gün yaşam destek ünitesine bağlandı. Hastalığını da yenen ve evine sağlıklı bir şekilde dönen genç adam, “Tamamen iyiyim. Bana ne olduğunu bilmiyorum, sadece yaşam destek ünitesine bağlandığımı hatırlıyorum. Sanırım bana bir şans daha verildi,” dedi.

Ölülerin ‘dirilmesi’ Zimbabve halkı için artık çok da olağandışı değil. Zira yılın ilk günlerinde de cinsel ilişki sırasında bayılan bir kadın öldü zannedilip tabuta koyulmuş, daha sonra çığlıklar içinde ayağa kalkmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA