Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Chavez kuşa dönüşerek geldi
13 Nisan 2013 Cumartesi 16:04

'Chavez kuşa dönüşerek geldi'

Maduro sırrını açıkladı.

Hugo Chavez’in geçtiğimiz ay başında kanserden ölmesinin ardından, Venezuela yeni liderini seçmek için yarın sandık başına gidecek. 'Kuş şapkalı' seçim kampanyasıyla devlet başkanlığı için en büyük aday olarak gösterilen Nicolás Maduro, sırrını açıkladı.


Hugo Chavez’in geçtiğimiz ay başında kanserden ölmesinin ardından, Venezuela yeni liderini seçmek için yarın sandık başına gidecek. Seçimlerde favori gösterilen ve başındaki kuş şapkasıyla seçim kampanyasını yürüten Nicolás Maduro, büyük ilgi toplamasını sağlayan taktiğinin sırrını açıkladı. Maduro, ‘eski akıl hocası Chavez’in kendisine yine akıl verdiğini’ söyledi.

Venezuela, yarın yeni liderini seçmek için sandık başına gidiyor. Seçim yarışında rakiplerinden daha şanslı kabul edilen Nicolás Maduro, sırrının ‘Chavez’in kendisine verdiği taktik olduğunu’ söyledi.

Maduro, ‘10 gün önce akıl hocası Chavez’in, bir kilisede kendisine kuş olarak belirdiğini ve seçim kampanyasını kutsadığını’ söyledi.

Bir zamanlar otobüs şoförlüğü yapan Maduro, “Kumandanım Chavez’in ruhunu hissettim” dediği olayda, kuşun üç defa başının üzerinde uçtuğunu belirtti. Maduro, Chavez’in ruhundan aldığını ileri sürdüğü enerjiyle en büyük rakibi olan Henrique Capriles’i geçeceğine inanıyor. Chavez’in en büyük rakibi kabul edilen Capriles, Ekim 2012’deki seçimlerde yüzde 44 oy almış ancak Chavez’in yüzde 11 oy altında kalmıştı.

GÜNDE 189 KEZ CHAVEZ DİYOR 

Petrol zengini Venezuela'yı 14 yıl yöneten Hugo Chavez’in, uzun süre gördüğü kanser tedavisine 5 Mart günü yenik düşmesinin ardından, en son seçimlerde az farkla devlet başkanlığı şansını kaybeden Capriles de kampanyasına ara vermeden devam ediyor.

Maduro ise kendisini ‘Chavez’in oğlu’ olarak tanımlayarak eski liderin taraftarlarını kendine bağlamak istediği gibi, kuş şapkasıyla da uğradığı her seçim bölgesinde izleyeceği politikayı tek bir kelimeyle, ‘Chavez’ olarak tanımlıyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre, Maduro seçim kampanyasında şu ana kadar Chavez’in ismini 7.200 defa kullandı. Bu rakam, Maduro’nun ağzından günde ortalama 189 kez Chavez isminin çıktığı anlamına geliyor.

ntvmsnbc

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA