Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHPde neler oluyor?
18 Nisan 2013 Perşembe 12:42

CHP'de neler oluyor?

Gülseren Onanç'ın istifası CHP içindeki çatlağı bir kez daha gün yüzüne çıkardı

CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Gülseren Onanç, söylediği sözlerle parti içinde şimşekleri üzerine çekmişti. Onanç: “Cumhuriyet Halk Partisi'nin tabanının yani 'CHP'ye oy verdim' diyenlerin yüzde 65'i barış sürecini destekliyor. Bu, çok önemli bir orandır. Sürecin neler içerdiğini bilmediği halde, bu sürecin barışa evrilmesi gerektiğine inanan bir CHP var” sözlerine Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, Onanç ile yaptığı görüşmede kendisinden istifasını vermesini istediği öğrenildi. Bu gelişmeler üzerine ayrıntıları duyabilmek amacıyla Odatv olarak kulaklarımızı kabarttık.

Dilek Akagün Yılmaz ve Sezgin Tanrıkulu arasında yaşanan tartışma, CHP içindeki sancıların en net dışavurumu oldu diyebiliriz. Zaten CHP kulisleri de böyle inanıyor. Yalnız milletvekilleri “basına ve kamuoyuna yansıyan durumda bir yanlışlık var düzeltmek gerekir” diyor. Onlara göre, CHP kulislerinde herkes bir saf tutmuş değil. Milletvekilleri arasında şunun ya da bunun yanında bir saf tutmuş görüntüsü, çoğu milletvekilini de rahatsız ediyor. Birkaç milletvekilinden “ulusalcıyım ama bu tartışma beni rahatsız ediyor.” sözlerini bizzat duyduk. Başka bir ifadeyle “milletvekilleri kavgalı görüntüden rahatsız”. Yandaş basının da bu konuyu özellikle deştiğinin farkındalar. Bu kavgalı görüntünün bitirilmesi için gelecek bir disiplin cezasına milletvekilleri içinden tepki göstermeyenlerin sayısının çok olacağını kulislerde soluduğumuz havadan anladık.

CHP kulislerinde havayı daha kötümser yorumlayanlar da var. Onlara göre, Onanç’ın istifasının devamı gelecek. CHP’de yeni istifalar olabilir. Ayrıca, böyle bir süreçte parti içi kavgası görüntüsü vermemek için Yılmaz’a bir disiplin cezası verileceğini iddia edenler var. CHP’nin Grup Yönetim Kurulu toplantısı bugün yapılacak ve Yılmaz konusu masaya yatırılacak. Yapılan tahminlerin ne kadar doğru olduğunu yakın zamanda göreceğiz.

Meclis Kulisi
Odatv.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA