Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHPli Özcan: Büyükanıt gizli tanık
11 Nisan 2013 Perşembe 12:48

CHP'li Özcan: Büyükanıt gizli tanık

Bolu Milletvekili Tanju Özcan, "devletin önemli görevlerinde bulunmuş biri bunu kulağıma fısıldadı" dedi.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, dün Meclis'te şok bir iddiayı gündeme getirdi. Önemli görevlerde bulunan bir kişinin "kulağına önemli bir şey fısıldadığı"nı belirten Tanju Özcan şunları söyledi: 

“Ergenekon Davası'nın gizli tanıklarından birisinin eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt olduğunu biliyor musunuz, Dolmabahçe'deki o malum görüşmede o pazarlığın yapıldığını biliyor musunuz' dedi bana. Yaşar Büyükanıt'a ekstra güvenceler sağladınız. İnternet sitelerini açan Yaşar Büyükanıt, kapatan ise İlker Başbuğ. Ama sanık olarak yargılanan Başbuğ. Bu nasıl yaman bir çelişkidir? Hükümete 2007'de muhtırayı veren Yaşar Büyükanıt ama şu anda yargılananlar Büyükanıt'ın astları. Yaşar Büyükanıt'a şüpheli payesi bile verilemedi ama at nalı büyüklüğünde hizmet madalyası verildi. Bazı güvenceler karşılığında Yaşar Büyükanıt gizli tanıklığı kabul etti mi, etmedi mi? Orduda soruşturma geçirmeyen tek üst rütbeli subay Büyükanıt kaldı. 

BU İDDİA KARŞISINDA SESSİZ KALAMAZ

Büyükanıt'a Başbakan'la Dolmabahçe'de yaptığı görüşmede, gizli tanıklık karşılığında senin hakkında soruşturma dahi yapılmayacak sözü verildi mi verilmedi mi? Büyükanıt eğer şerefli bir subaysa bu iddia karşısında sessiz kalmaz. İçeride yatan subay arkadaşları var, en azından onların vicdanı rahat etsin diye, çıkıp 'Ben kesinlikle Ergenekon davasında gizli tanık değilim ve bu iftiradır' der. Eğer Yaşar Büyükanıt bu iddiaya karşı sessiz kalırsa gizli tanık olduğunu kabul etmiş olacaktır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA