Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHPli vekillere Silivri soruşturması
09 Nisan 2013 Salı 12:38

CHP'li vekillere Silivri soruşturması

Silivri'deki olaylı duruşmaya katılan bazı CHP'li vekiller hakkında inceleme başlatıldı...

SİLİVRİ'DEKİ OLAYLI GÜNÜN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Ergenekon davasının dünkü duruşması sırasında cezaevi önünde yaşanan olaylara ilişkin ve CHP'li vekiller hakkında soruşturma başlattı.

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Milletvekilleri Muharrem İnce, Ali Gündüz, Nur Serter ve Mahmut Tanal'ın da aralarında bulunduğu bazı vekiller hakkında "yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs", "suç işlemeye tahrik" ve "halkı kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşe kışkırtmak" iddiasıyla soruşturma başlattı.

ARINÇ, İNCE İÇİN 'ELEBAŞI' DEDİ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, dün Silivri’de Ergenekon davası ile ilgili yaşanan olayları, “Maalesef yargı baskına uğramıştır ve bu baskın sebebiyle görevini yapamaz hale gelmiş, mahkeme ertelenmek zorunda kalmıştır.Buna yol açan özellikle milletvekillerini şiddetle kınıyorum. Muharrem İnce’nin adeta bir elebaşı gibi hareket ederek, ‘Bu mahkemeler faşisttir’, Bu mahkemeler Tayyip Erdoğanmahkemeleridir’ gibi sözlerini bir kenara yazmamız gerekiyor. Mahkemenin uyarılarına rağmen yine CHP Milletvekilleri Umut Oran ve Ali Özgündüz’ün sürekli bağırarak mahkeme heyetine tepki gösterdiği ve hakaret ettiği, Muharrem İnce ve diğer milletvekillerinin mahkeme salonunda alkışlar ve sloganlar attıkları, İstanbul Milletvekili Nur Serter’in, ‘hadi hadi Muharrem slogan’ diyerek slogan atılmasını istediği... Bu konular mahkemede kayıt altına alınmış. Güvenliği sağlamakla görevli kişilerce de zabıt haline getirilmiştir” diyerek yorumladı.

CHP'Lİ İNCE ARINÇ'A YANIT VERDİ

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “elebaşı” suçlamasına CNN Türk’te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programında şu yanıtı verdi: ''Elebaşı olsaydım çocukluğuma kadar araştırıp, çocukluğumdan beri Cuma namazı kıldığımı söylerdi.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA