Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

CHP’nin keyfi yerinde; oooh!

10 Haziran 2016 Cuma 23:58

 

Harhangi bir kurum için beceriksiz demek, elbette mümkün. 
Gezi direnişinin ödlekliği ve yalaklığını, penguen belgeseli adlı terbiye dışı insanlıkdışı yayınla kirleten kuruluş mesela.Daha binlerce örnek olabilir böyleBeceriksizlik, saçmalık veya yanlışlık
Tüm bunları yapan aslında ne bir penguen ne de bir kurum
Sapıklık, onu yayına koyanı değil; kurumu konuşmak. En kolay yolu bu.Hiç bir sonç vermez ama, laf olsunsa amaç, böyle yapılmalı.
Yapılması gereken; ucuz yollu Aydın Doğan eleştirisi de değil. 
Adam ne yapacak? Zaten o ve aile üyeleri, penguen saçmalığınına saçlarını başlarını yolarak, anında  müdahele ediyorlar o gün. 
Ve Gezi olayları sırasında, penguen saygısızlığı da fazla ekranda kalamıyor.Demekki, yerli malı CNN, cansız bir varlık ve onu lekeleyen de bir insanVeonun bir yöneticisi var.
İşte asıl kaynak o.
Şimdi burada, fettoşkandırıldıkergenekon, palavraları gibi, o müdürü hedef yapmayım. 
Sadece şu bilinsin. Ne CHP ne CNN ödlek veya şaşkın olamaz; oradaki insandır ana bomba.
Hazır Gezi ve penguen demişken; CHP’nin en son saçmalığı ve korkaklığını analım. Mecliste Gezi Olayları’nı anmışlar, veillerleNerede? Mecliste, odada.Yani bu işte CHP
Ne desem boş. 
Sokağa çıkmaktan korkan, maaşlı-politik memurlar. Ve ana görevleri ana muhalefet. Bence Tayyip Bey’in gerçek duacıları da oradaki yönetim. Tam kadro, AKP’yi iktidarda tutmaya yeminli, CHP’li parti yönetimi. İyi ve temiz insanlar ama afedersiniz bilgisiz ve boş konuşma şampiyonları. Ne algın; halkla ilişkiler ve insan ilişkileri sıfır sıfır ve sıfır.
Binlerce korkaklıklarından sonra, en ufak bir suçluluk veya yaptığı saçmalığı açıklamak zahmetleri var mı?Yok. Çünkü, çoğu aynı; olayın farkında bile değil. 
Pengueni yayına sokan müdüru an Doğan Medya’da daha da yükseliyor mu? Evet.Medya Grup Başkanı oldu olacak,neyse yazmayım fazla....
CHP’yi bu duruma düşürüp, devam edenler ne yapıyor?Ona bakalım; Aynen devam. Ey AKP ve Ey Tayyip; hepsi bu.
Ne oldu şimdi? Demek ki; beceriksiz ve yalakalık yanyana gelince, bunun önüne Aydın Doğan değil; Nicole Kidman bile geçemedi.Kemal Bey ise hiç geçemez.
Bizler ne yapıyoruz? Vıdır vıdır çene: Vay CNNTÜRK şöyle yaptı vay CHP böyle yaptı. Toprağı vatan yapan Atatürk’ün partisi de bu işte. Onu da şimdi öyle yapansa; oradaki insan denen varlık.
Ülke baştan aşağı böyle. Tabelada Cumhutiyet yazıyor ama ilkeleri uçmuş. Yok. Hep beraber eritmişler. Tencere, tava, odun kömürü hediye paketi yapıp; oy karşılığı satmışlar
Bizler de çaresizlik değil; seçeneneksizlikten almışız malı; vermişiz oyu. Allah Bereket versin!
Bu alışveriş içinde ha AKP, ha MHP, ha CHP.Fark sıfır. 
Oy ver bana yol vereyim sana mantığı.
Biri kötü aktör ama izleyici de sanatla ilgisiz; sonuç %50. Normal bence. CHP belki çok az bir farkla daha kötü yönetiliyor ama çok daha beceriksiz. Halktan kopukluk açısından; MHP ile yarışır değil, fark atar. Orada Bahçeli var demek zaten yeterli.
Şimdi bakın:
29 Nisan da önce CHP merkeze bir mail attım. Sonra yazımı yazdım. Başlık:“Kemal Bey ve arkadaşları Lütfen”. 
Sonrasında cevap yok elbete mailime. Zaten biliyordum, belli hallerinden, halka kapatmışlar partiyi.
Tarih 12 Mayıs; “Kemal Kılıçdaroğlu’na Mektup Var” yeni başlık bu. Fakat yine cevap yok. Akla gelene ne varsa her yolu denedim. Münkün değil.CHP yok ortada.
19 Mayıs günü: “Kemal Kılıçdaroğlu ve Halk Partisi” yeni yazımın başlığı. Bu başlıkları bilerek böyle yapıyorum. Eğer o partide işi bilen değil, başkanından bir milimdaha çalışkan biri olsa, anında döner maillere. Ama yok.Kafa Tayyip Erdoğana kilitli. Çünkü onun yaptığı her konuşma her despotik davranış, insanları CHP’de tutuyor.

Tayyip Erdoğan’ın en büyük duacısı Kemal Kılıçdaroğlu ise; diğeri de Bahçeli adlı muhterem. Biri olmazsa diğer ikisi olamaz zaten. Biri halkı tanıyor, oy için doğru yanlış, karman çorman ne varsa yapıyor. Kemal ile Devletse, vır vır çene. Ya insan utanır azcık. Emekliler, proje sahibine değil onu aşırana oy veriyorsa. Kemal Bey o gün azcık düşünsün.

CHP’yi; halka ve gençliğe açmadan ve algının ne olduğu sizlere öğretilmeden bir milim daha ileri gitmez bu iş, sevgili Kemal Kılıçdaroğlu

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA