Leyla Liman Oruç / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Leyla Liman Oruç / Yazar

Çıplak insan bırakın çıplak kalsın!

27 Nisan 2015 Pazartesi 14:47

İnsanları ikiye ayırıyorum.

1.Onurunu koruyabilenler.

2.Onurunu fahişe (!) yapmış olanlar.

Bir insanın yüreği ya güzeldir ya çirkin. Bir insanın yüreği ya kalitelidir ya değildir. Kişinin yüreği ya puştdur ya dürüst. Kişi ya egoisttir ya da paylaşımcı.

Kişi size şu mesajları verebiliyorsa ‘’Bana sırtını dönebilirsin , benimle yola çıkabilirsin ’’… Ya da bu izlenimi sizde bırakma çabasında ise alın elinize ‘’ Test eleğinizi’’… Bu insanların hepsini atın eleğin içine . Delik ölçülerinde de bonkör davranın ! Bir iki hususta test etmeniz sonuca çok yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Test edin ki zamanınızı , emeğinizi , duygularınızı hoyratça kullanmayın. Artık ruhumuzu da tasarruflu kullanmak zorundayız. ‘’Düzgün insan” özlemi o kadar çok sarmış ki kalpleri bundan dolayı bir çoğumuzun yaptığı büyük bir hataya temas etmek istiyorum.

Aslında hiç bir özelliği olmayan insanlara ki , bunlara ben ‘’Çıplak İnsan ‘’ diyorum. Adam çıplak ama biz onu eksiksiz tam görmek istediğimiz için öyle de görmeye başlıyoruz. Adama mertlik , sevda bilen , riyasız , mahremiyete saygı duyan, hatta hayalimdeki insan( kadın yada erkek ) sıfatlarını , özelliklerini yüklüyoruz. Tıpkı bigisayara veri girişi yapar gibi…

Sonra da, bu programı çalıştırmak istediğimizde bir bakıyoruz ki program alarm veriyor. Tüm girişler virüslü diye… Oh olsun bize.. Duvara nasıl toslanırmış görmüş oluyoruz… Ama ben böyle durumlarda ''zararın neresinden dönersen kar dır'' derim hep. Aksi taktirde o insanların ağzını kezzap ile gargara yapsanız nafile…Temizlenmez sizin gözünüzde. Yine pistir yine küfürlüdür, yine riyakar ve yalancıdır..

Marifet sayarcasına… İşin enteresan tarafı , program yani çıplak insan hala ısrarcı ben doğruyum, ben dürüstüm diye… O zamanda en büyük (!) sensin deyip uzaklaşmak ruh sağlığımız açısından en doğrusu gibi. Ne dersiniz (?).. Hata insanlar içindir. Ben artık yargılamadan olan biteni kabulleniyorum. Yaşamın içinde düzgün insanları da sıkıntılı işlere bulaşabilme ihtimali çok yüksek. Teşbih’te hata olmaz derler.

Mesela dağların arasından yol alırken radyoda bir kanalı keyifle dinlerken aniden frekans kontrolünüzün dışında değişir ve parazitlenir. Bir süre uğraşırsınız düzeltmek için sonrada dikkate bile almazsınız… İşte düzgün insanların yaşamda çamura azıcık da temas etmelerini böyle yorumluyorum ben… Kontrol dışı… Hiç kimse üzülmesin. Vardır bunlarda da bir ''hayır'' deyip yola devam etmek en doğrusu gibi görünüyor… Aslında en salak olanda insan , en akıllı olanda insan… Hele sahip oldukları koltuklarda kendilerini bir halt zanneden eğitim ve diğer sektöründeki yöneticiler…

Sizin sevgiye, ilgiye, aşka aç olduğunuz o kadar çok belli ki, masturbasyonunuzu size mecbur insanlara karşı yapıyorsunuz… Beter olun inşallah… Para pul da bir yere kadar. İnsanların mutlu olabilmesinde diğer insanların enerjilerinin etkisi çok büyüktür. Pozitif ve size iyi gelen bir insanın enerjisinden kopmak bazen neredeyse imkansız olur…

Varlığının içinde mutsuzluğa mahkum eder kişi kendini… İman , kalple ilgili bir konudur. İçtedir ve içtendir. İman , dış görüntüye değer vermez. Rabbın kamerası , insanın fiziki bedenini kaydetmez. O sadece yürekteki duyguyu ve zihindeki düşünceyi kaydeder. Dışarıya değil içeriye bakar. Ve baktırır. Rab, kalplerin içinde gerçekte ne olduğunu mutlaka ortaya çıkarır. İnsanlar şunu bilmelidirler ki ; Fiziksel rahatsızlıklar öğretmendir. Görevi ruhun sıkıntılarını yansıtmaktır. Ruhu hasta insanlar sistemi bozmaktadır. Yaşamı güçleştirmekte ve diger insanları zorlamaktadır.

Ruhu bozuk insanlara duyurulur … Ruhunuzun ihtiyaçlarını anlayabilmeniz için yüksek bir farkındalığa ihtiyacınız olacaktır. Bunu tek başınıza başaramadığınız aşikar.. Ben derim ki , böyle insanlar kendi çöplüklerinde toplansınlar.. Orada çoğalıp orada yok olsunlar…

Mutlu Kalın

Leyla Liman Oruç

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA