Leyla Liman Oruç / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Leyla Liman Oruç / Yazar

Çirkef olabilirim!

16 Eylül 2015 Çarşamba 10:31

Nefise Karatay’ın bugünlerde yaşadığı ruh halini Allah hak eden bütün erkeklere defalarca yaşatsın inşallah…

Biliyorum erkek okuyucularımın hiç hoşuna gitmeyecek bu söylemlerim. Erkek okuyucularımın tamamı üzerine alınmasın lütfen.

Bir kadının doğum yaptığı andan itibaren 40 günlük süre “Lohusalık süresi” olarak anılır. Eskiler ne derse doğru derler. Aksini ispatlayan olmadı zannedersen bugüne kadar. Hatta eskiler derki “ Lohusa kadının mezarı 40 gün açıktır”. Bu doğrudan daha da ürkütücü ne olabilir ki?

Medya camiasında çok az kadın vardır ki gerçekten yüreği şeytanlaşmamış olanlardan. Nefise Karatay’ın da bu kadınlardan olduğunu düşünüyorum.

Bazı kadınlar çirkeftir. Bazı kadınlar istedikleri zaman çirkef olabilirler. Bazı kadınlar ise çirkef olmadıkları gibi isteseler de çirkef olamazlar. Bundan dolayı tüm duygularını kendi içlerinde yaşarlar ve ruhları çok hasar alır. Hele hele hormonal değişimin tavan yaptığı lohusalık döneminde. Bazı ruhsal hasarlar tedavisi çok zor olan durumlara da yol açabilirler. Bana sorarsanız en kötü hastalıkların başında “Ruhsal hastalıklar” gelmektedir.

Şimdi Nefise Karatay’ın eşine sormak istiyorum!

Sayın Yusuf Day hiç mi utanmadın? Sayın yusuf Day hiç mi vicdanın sızlamadı? Sayın Yusuf Day hiç mi umursamadın neler olabileceğini? Bu kadar mı çabuk gözden çıkardın güzel karını minik bebeğini? 40 kere diyorum ki özellikle kız babaları 40 düğüm atsın uçkurlarına!

Konunun basına yansıyan tarafının özeti ise şöyle;

Nefise Karatay 2 haftalık bebeğiyle evinde. Kocası ise arkadaşı ve piyasa kızları ile beraber Bodrum’da teknesinde sarmaş dolaş alemde…

Samimi resimleri basına yansıyınca da çok başarısız bulduğum yalanlarıyla durumu toparlamaya çalışmışlar. Oysaki olayın başrollerindeki teknedeki kadınlar ciciş kardeşler Yusuf Bey ile aralarında geçen whatsApp konuşmalarının ekran resimlerini çekip basında paylaştığında eminim ki tam bir dumura uğrama durumu oldu Yusuf Bey için.

Yazık çok yazık. Bu kadar rezil bir duruma düşmeye gerek var mıydı? Olan evde bekleyen Lohusa anneye oldu.

Bu ve benzeri davranışlarda bulunan taze babalara özel bir ceza paketimiz olmalı!

Ülkemizde de anne olmayı özendirici bir şeyler yapılmaya çalışılıyor ya, alın size özendirici en sağlam yaptırım;

Eğer kadın lohusa ise kocası onun rızası olmadan asla bir şey yapmamalı.Yani alıp başını kafasına göre bir yerlere gidememeli.Alemlere akamamalı.Karısının ruh sağlığını olumsuz etkileyecek her durumdan kaçınmalı. 

Tüm bu durumları da bir kanun maddesiyle hayata geçirmeliyiz.

Aileden ve çocuktan sorumlu Bakan olduğum zaman bunu mutlaka hayata geçireceğim…

Tıpkı “ Evlenebilme ehliyeti" ve “Çocuk sahibi olabilme ehliyeti” projelerimi de hayata geçireceğim gibi.

Kadınların hayattaki yükünün ağırlığını düşünerek, kendi kızınıza yapılmasın istediğiniz durumları da düşünerek aile birlikteliğine önem veren zihniyete katkılarınız bol olsun diyorum…

                                               Mutlu Kalın

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA