Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhurbaşkanı: Demokrasi sadece seçim değildir
03 Haziran 2013 Pazartesi 23:35

Cumhurbaşkanı: Demokrasi sadece seçim değildir

Erdoğan Cumhurbaşkanı Gül'e Fas'tan cevap verdi: Demokrasinin yolu seçimden geçer

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, “Demokrasi demek sadece seçim demek de değildir” sözlerini, “Demokratik parlamenter sistemde, parlamentonun yolu seçimden geçer. Sandıktan geçer” ifadeleriyle değerlendirdi.
Başbakan Erdoğan, Fas Başbakanı Abdelilah Benkirane ile ortak bir basın toplantısı düzenledi. Başbakan Erdoğan, Taksim Gezi Parkı’nda çıkan ve Türkiye’nin birçok iline yayılan olayları değerlendirdi. Çıkan olayların “ağaç” ile ilgili olmadığını kaydeden Erdoğan, kendisinin belediye başkanı olduğu dönemde ağaçlandırma faaliyetlerine önem verdiğini söyledi.
Olayların kendisi dönene kadar biteceğini düşündüğünü söyleyen Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül’ün, “Demokrasi demek sadece seçim demek de değildir. Seçimlerin dışında da farklı görüşler, farklı durumlar eğer itirazlar varsa bunların da çeşitli yollarla dile getirilmesinden daha tabii de bir şey olamaz” sözlerini Erdoğan, “Demokratik parlamenter sistemde, parlamentonun yolu seçimden geçer. Sandıktan geçer. Sandığın olmadığı demokratik bir sistem söz konusu değildir. Demokrasi halkın iradesinin tecellisidir. Oda sandıktadır. Bu şekilde bir uygulama tüm demokratik sistemlerde gelişmiştir ve gelişmeye devam ediyor” sözleriyle değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Gül’ün yaptığı açıklamayı bilmediğini, sorulan soru ile böyle bir yorum yaptığını söyleyen Erdoğan, “Bu açıklamanın önünde arkasında ne var onu bilmiyorum” dedi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA