Burcu Özenç / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Burcu Özenç / Yazar

Çünkü arkada duvar yok...

08 Mart 2016 Salı 11:48
 

 Hayattaki her aksilik için şikâyet ediyor ama düzeltebileceğiniz bir durum göremiyorsanızbildiklerinizi sorgulayın. Her “doğru”, “size uygun olan” olmayabilir. Size düşen, kendi yolunuzda yürümektir. Size gösterilen yolda yürümek zorunda değilsiniz”. 

Kadın görev bilinciyle, öğretilerle yaşamaya o kadar alışmıştır ki, şikâyetleri bile kulaktan dolmadır. Çabasız istekleri vardır. Araçları; amaç olarak yaşar. Evinin koltukları, salonunun perdesi, hatta mutfak masası bile hayatının merkezidir. Beyaz eşyalarını tanıdığı kadar, kocasını tanımaz! Öncelikli araçlarına, yüksek derece bağlanırOrtak yaşam burada son bulmuş, kadınla erkeğin yolları burada ayrılmıştır! Bu; en çok karşılaştığımız çekirdek aile şeklidir.

Ev; barınma ihtiyacından edinilir, ev eşyaları da evin kullanılması için vardır. Kadın; evde onlara bakmakla sorumlu bakan gibi davranırsa, adam da Çakmak Taş ailesinin yaşayan son varisi olur. “Adam getirir”, “kadın pişirir”. 

Hayatı kolaylaştırmak için var olan nesnelere kendinizi adar, gerisini başkasından beklerseniz, başkasına bağımlı olursunuz. Adaleti başta siz benimsemezseniz, size bunu kimse sunmaz. Siz yaşamayı unutmayın. Öğretilmiş çaresizlikler kader değil, seçimdir!

-Bir gün hapishanede iki mahkûm konuşuyormuş. Biri diğerine "Git şu arka tarafa bak, duvar yüksekse altını kazıp kaçarız, duvar alçaksa üstünden atlarız” demiş. Biri gidip arka tarafa bakmış. Koşa koşa gelmiş. "Sanırım biz buradan kaçamayacağız." demiş . Diğer kişi de sormuş "Niye kaçamayacağız?". "Çünkü arkada duvar yok..."

“Hayatla aranızdaki bütün duvarları kaldırmanız dileğiyle.”

“kadınlar günümüz kutlu olsun.” 

YORUMLAR
kadınlar günü
gülşengk
Erkek olmak için; yeşil bir kurbağa iken öpüp, yakışıklı prense dönüşmesini sağlayacak kadına ihtiyaç duyulan, kadın olmak içinse erkeğin varlığı gereken bir dünyada; kadınlar gününü kutlamanın tezatlığı içerisindeyim :) Ya da ben yeşil bir kurbağayım, öpülüp kadın olmayı bekliyorum ;)
08 Mart 2016 Salı 13:33
159.146.47.235
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA