Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dağılan kırılan kalpleri birleştiriyoruz
29 Nisan 2013 Pazartesi 11:50

'Dağılan kırılan kalpleri birleştiriyoruz'

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, çözüm süreciyle dağılan, kırılan kalpleri birleştirerek, huzur ve barışın tesis edildiği bir toplum oluşturulacağını söyledi.

Seçim bölgesi Gaziantep'te temaslarını sürdüren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, merkez Şahinbey İlçesi'nde belediye tarafından geliri düşük aileler için Yeşilkent Mahallesi'nde yaptırılan bin konutun sahiplerinin belirleneceği Mavikent konutlarının kura çekim törenine katıldı. Şahinbey Spor Salonu'nda düzenlenen kura çekimine Bakan Fatma Şahin'in yanı sıra; Gaziantep Valisi Erdal Ata, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Ali Şahin, ilçe kaymakamları ile ev sahibi olmak için başvuran yaklaşık 6 bin kişi katıldı.

Kura çekimi öncesi salonu dolduranlara hitap eden Bakan Fatma Şahin, kentlere yeni kimlik kazandırmaya çalıştıklarını söyledi. Başbakan Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminden itibaren şehirlere kimlik kazandırdığını ve AK Parti iktidarında da bu görevi sürdürdüklerini anlatan Şahin, şöyle dedi:

"Şehirlere ruh kazandırıyoruz. Şehirlerimize daha önce ecdadımızın verdiği ama kaybolan kimliğini yeniden restore etmeye alışıyoruz. Bu sosyal konutlarımızın yanında cami, sağlık ocakları, kreşler, okulları yapılıyor. Bütün toplu konut alanına 15 milyon ağaç dikildi, biyolojik gölet yapıldı. Başkalarının hayal bile edemeyeceği şeyleri gerçekleştiriyoruz. Yalnızca sözde değil bunu özde yapıyoruz. Ağzımızdan çıkan her sözün takipçisi olup sonuçlandırarak huzurlarınıza geliyoruz. Şu anda bakanlığımız, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü bünyesinde 40 bin sosyal konutun planlamasını yaptık. Önce '1+1' idi. Ama sonra özellikle 3 çocuk politikasıyla örtüşmediğini gördük ve 2+1'e çevirdik. Şu an 11 bin sosyal konutumuzu tamamladık." 

"AMERİKA BİZİM YAPTIĞIMIZI YAPAMIYOR"

Konuşmasında bakanlık olarak yaptıkları çalışmaları da anlatan Bakan Şahin, özellikle kız çocuklarının eğitim ve sağlığına yönelik atılan adımların önemine değinerek, şöyle devam etti:

"Kız çocuklarımız; mutlaka okumalı' diyoruz. Kız çocuklarımıza bundan dolayı erkek çocuklarımızdan fazla mali destek veriyoruz. Bunu da annelere veriyoruz. Diğer taraftan da sağlıkta dönüşüm yapıyoruz. Benim ülkemde artık doğan her çocuk sigortalı doğuyor. Anası babası kim olursa olsun, sosyal güvencesi ne olursa olsun, hangi bölgede olursa olsun 18 yaşına kadar bütün sağlık imkanlarından istifade ediyor. Dünyada böyle bir örnek yok. Şu anda ABD, bizden 10 kat fazla milli gelire sahip olan bu ülke, bizim yaptığımızı yapmaya çalışıyor ama başaramıyor." 

"DAĞILAN KIRILAN KALPLERİ BİRLEŞTİRİYORUZ"

Konuşmasında 'Çözüm sürecini' de değerlendiren Bakan Şahin, amaçlarının huzurlu bir toplum tesis etmek olduğunu bildirirken, "Daha yapacak çok işimiz var. Çözüm süreciyle de; şu anda dağılan kırılan kalpleri birleştiriyoruz. Dağılan kırılan kardeşliğimizi güçlendiriyoruz. Huzurun ve barışın tesis edildiği bir toplum için bütün gücümüzle çalışıyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından ev sahibi olmak için başvuran 11 bin 300 kişi arasında çekiliş yapıldı. Kura çekimi sonrası 1000 aile ev sahibi olmaya hak kazandı. Kura çekiminde isimleri çıkanlar büyük sevinç yaşarken, ev sahibi olma hayaline kaybedenler ise gözyaşı döktü.

DHA
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA