Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Daha da Altın Portakala gitmem
23 Mayıs 2013 Perşembe 14:50

Daha da Altın Portakal'a gitmem

Kadir İnanır'dan CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'a çok sert tepki gösterdi...

Kadir İnanır'dan CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'a çok sert tepki göstererek 'Daha da Altın Portakal film festivaline gelmeyeceğim' dedi.

Akil insanlar Heyeti’nin Antalya'yı ziyaret ettiği gün, onlarla görüşmemek için kentten ayrıldığı ileri sürülen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a Kadir İnanır’dan sert tepki geldi. Grupta yer alan sanatçılar için 'karizmayı çizdirdiler' değerlendirmesinde bulunan Akaydın’a ‘karizmayı asıl çizdiren kendisi’ diyen İnanır, "Kendisine geleceğimizi arkadaşlar söylemişti. Sabah erkenden İstanbul'a gitmiş. Belki de Kılıçdaroğlu'ndan korkmuştur" dedi. Akaydın'ın bu tavrı yüzünden Altın Portakal Film Festivaline de gelmeyeceğini açıklayan İnanır, "Ben barış elçisiyim. Ancak hakkımda ağır hakaretlerde bulunanlar var. Avukatım onları tek tek topluyor. Süreç bitince tazminat davası açacağım" dedi.


Kendisini barış elçisi olarak nitelendiren İnanır, buna karşılık kendisi hakkında ağır hakaretlerde bulunanlar olduğunu belirtti. Avukatının bunları tek tek tespit ettiğini belirten İnanır, hakaret edenler arasında CHP’lilerin de olduğunu vurgulandı.

AKAYDIN'I ÇİZDİM, DAHA DA GELMEM
Sürecin ardından tazminat davası açacağını da söyleyen İnanır, akil adamlarla ilgili olarak karizmayı çizdirdiler şeklinde değerlendirmede bulunan Akaydın'a ateş püskürdü. İnanır, "Mustafa Akaydın’ın yaptığı çok ayıp. Biz gelmeden arkadaşlar kendisiyle görüşmüşler. Biz geliyoruz diye sabah erkenden İstanbul’a gitmiş. Belki Kılıçdaroğlu'ndan korkmuştur. Karizmayı çizdiren kendisi. Akaydın'ın bu tavrı yüzünden daha da Altın Portakal film festivaline gelmeyeceğim. O’nu çizeceğim” dedi.

CHP YANLIŞ YAPTI
'CHP sürece destek vermeyerek yanlış yaptı. Bu işi Recep Tayyip Erdoğan’a bırakmakla çok büyük hata yaptı” diyen İnanır, İşçi Partili ve MHP tescilli bir politika izlendiğini öne sürdü. Çözüm sürecinden umutlu olduğunu da belirten İnanır 'Bundan elini çeken yanar" dedi. İnanır kan dökülmediği her gün sürece desteğin daha da inanacağını açıkladı. Hükümetin maşası şeklinde ithamda bulunduğu için Isparta'da yerel bir gazeteci bayanla fotoğraf çektirmediğini, sonradan üzüldüğünü de anlatan İnanır, Antalya'da da bir gazetecinin 'seni darağacına gönderirler' dediğini anlattı. İnanır, 'Benim 180 tane yeğenim var' dediğini, aldırmadığını anlattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA