Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Damat traşı gelinden
20 Mart 2013 Çarşamba 12:07

Damat traşı gelinden

Almanya'dan gelen gelin, düğün öncesi damadı kendi elleriyle traş etti..

MERSİN'de yaşamını gazeteci İbrahim Cengiz Işık ile birleştiren Yeşim Doğan, düğünü öncesi eşinin damat tıraşını usturayla kendisi yaptı. 

Mersin'de yayın yapan Kanal 2000 Televizyonu'nda çalışan gazeteci İbrahim Cengiz Işık, yaklaşık bir yıl önce İstanbul'da, Almanya'da yaşayan Yeşim Doğan ile tanıştı. Bir süre arkadaşlık eden çiftin birlikteliği aşka dönüşünce evlenme kararı aldı. Işık ve Doğan çiftinin nişanı Almanya'da, düğünü de Mersin'de yapıldı. Düğün öncesi gelinliğini giyerek, hazırlıklarını tamamlayan gelin Yeşim, mutlu gününü anlamlı kılmak için damadı tıraş etmek istedi. Teklifi kabul eden damat, gelinle birlikte kuaföre giderek, koltuğa oturdu. Yeşim Doğan, damadın sakalını büyük bir ustalıkla sabunladıktan sonra, usturayla tıraş etti. 

Doğan, bir genç kız için düğünün özel ve anlamlı olması kadar öncesi ve sonrası yaşanların da özel olması gerektiğini belirterek, "Düğünümüze anlam katması için eşimin damat tıraşını ben yapmak istedim. Kesmeden, çizmeden harika bir tıraş yaptım. Düğünümüz için farklı bir anı oldu. Aklımıza her geldiğinde düğümüzle birlikte bunu konuşup anlatacağız" dedi.

Teklifin eşinden geldiğini ifade eden damat ise, "Bu mutlu günümüzde alışık günlerden farklı bir boyut kazandıralım dedik. Eşimin eli yatkın olması nedeniyle 'Damat tıraşını ben yapayım' dedi. Ben de hiç korkmadan bu teklifi kabul ettim. Çok şükür yara, bere içinde düğüne gitmedik" diye konuştu. Yapılan tıraşın ardından gelin ile damat, aileleri ve arkadaşlarının katılımıyla düzenlenen düğün töreninde gönüllerince eğlendi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA