Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Delil yetersizliği yok

06 Mart 2015 Cuma 13:46


Türk halkının aklı ile ilgili bir çok farklı görüşler vardır. Bunların çoğu da, nedense çoğunluğun, zeka düzeyinin düşüklüğü üstünedir.

Açık seçik bir hakaretse, o da var. Sonra , egemen güçler, bizlerin salaklığı konusunda, kendi yarattıkları  delilleri  gösterirler. Trafoya giren kedi inşallah oradan çıkar ve çıkamayacağı bir yere girer dedirtirler bize içten içten. Ama susarız. Salaklığımızdan değil. Söylersek, bizi sokacakları yeri bildiğimizden. Eyvallah, finalde bir delil yetersizliği olmaz, halkın zavallığına ilişkin.

Olmaz ama; bu salaklığın başında hiç mi bir koca-kafa bulunmaz?
 Orası kimsenin derdi değil anlaşılan. Demek istediğim, ben şapşallık yapıyorsam, sadece, gündelik yaşamda yapmam bunu. Biyolojik bir gerçek olarak havada karada, yatakta, yastıkta, düğünde veya sandıkta her yerde yaparım. Ben salaksam, benim hoşlandığım kadınlar da salaktık. Aksi taktirde anlaşamayız. Liderim de hafif ot kafasındadır. Veya abajur halidir. Düşük aydınlatmadan yana, efrafını ki; rahat otlasın.
Örneğin; ben aptal bir plotsam, uçarken kırlangıç kovalamaya kalkabilirim. Tüm yolcular da ölebilir. Yemişim o zaman ben fıtratı fitnatı. Salaklıktık bu yaptığım kesin. Ama benim amirimin de ayrı bir şişik olması lazım ki beni tutup oralara getirsin. Demek ki salak salaktan çok anlamıyor. Çözüm; salaklığı bulaşıcı bir hastalığa dönüştürebilmek. Bunu nasıl yapacak, bu din tüccarıyla, leş kargaları. Olabilecek iki yol var. Ya salakların, biraz bilgilendirilip, bilinçlendirerek akıl yoluna çekilmesi; bu birinci yol. Ama çok riskli. Çünkü, salalaklık ortadan kalkarsa, o zaman amirin geri zekalı ve zır cahil olduğu ortaya çıkacak. Ve amir aynen ordan zıplayacak. Bu  olmaz belli. Gelelim ikinci yola, yani “akıllı olanlara da salak muamelesi yapmak”; en temiz çözüm bu. İleri düzeyde, toplumsal çıldırmaya da yol açabilir.

Mesela, ağzından burnundan kokain fışkıran, kıçında başında dolarlar uçuşan adam veya paraları sokacak yer bulamayan bir familyasın. Seni yalayan, sana tapan; kabilenin üzerine kezzap dökmeye hazırlanırken, yakalanmışsan, ne yapacaksın? Çözüm şudur. Herkesi ve tüm kabileyi salak yerine koyarak, hazırladığın kezzapın aslında zemzem olduğunu yaymak. Zaten, az gerizekalı şarlatan; kendine mürid olarak;daha çok geri zekalı, seçeceği için, çok geri zekalı da; az geri zekalıya tapacağı ve sorgusuz itaat edeceği için hiç sorun çıkmaz. Kabilenin içindeki diğer eğitimli şapşalların da yardımıyla, kezzap olur sana bir kutsal zemzem.

Eğer yaşanılan bölgede, su sudur. Allahın suyu ve kulu ayırması; dini temele aykırıdır. Saçmalamayın diyen olursa da boş ver. Topluluk zaten o güne kadar yalamaktan ve bildiği beyin yetersizliğinden, hiç şikayet etmeyi akıl edememiştir.Aynen devam. Bugün Orta Doğu’da yaşanan budur. Dün de böyleydi. Egemen güçler gizliden gizliye tüm çabalarını halklarını salaklaştırmaya harcamaktadır. Oysa, halk çalmadan çırpmadan kendini ve ailesini namusuyla geçindirebilecek kadar akıllıdır. En  başta doğa sonra da kendine o eşşeği veya öküzü kadar faydası olmayan zırtapozların, varlığına rağmen. Öldürmeden süründürülmeye razı olmaktır.

2000’lerin faşizmi budur.Yoksa işkence veya kafa kol koparma değil sorun. Bunun adına imansızlık desen de olur. Şerefsizlikse daha şık olur. Yiyemeyeceği kadar parayı sokacağı yeri bulamayan, girecek mezarı bulduğuna şükretse ne olur; etmese ne? Ortada çok salak olduğunu düşünmek yerine, kendindeki cehaleti anlayamayan, zavallılardan çok fazla beklenti yapmamak gerek. En temizi, bol bol çocuk yapmak veya en azından girişiminde bulunmak o da olmazsa, antrenman saatlerini kaytarmamak.

Hem sportif, hem insanı; üstelik demokratik ve doğal. Tüm seçmenlerimize, esenlikler dilerim. Salaklık var ama halktan değil; üfürükçü başka gezegenlerden yelliyor galiba.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA