Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

Demirel “Burada da babayı bulduk”

22 Haziran 2015 Pazartesi 01:54

9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’i dün Ankara’da kılınan cenaze namazının ardından bugün Isparta’da toprağa vereceğiz. Allah gani gani rahmet eylesin. Demirel, belki fazla anlamadığından, spora fazla bulaşmayı sevmezdi. Show TV’de Televole’nin içinde Siyasiler adında köşe yapıyordum. Burada dış sesten siyasi liderin söylediği sözle hiç ilgisi olmayan bir soru soruyorduk. Cevabı da onun başka bir şeye verdiği cevaptan kullanıyorduk.

 Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki bir Fenerbahçe-Galatasaray maçına baba lakaplı Cumhurbaşkanımız da gitmişti. Galatasaray golü bulunca, Fenerbahçeli taraftarlar su şişelerini fırlatmışlar, Cumhurbaşkanımız da nasibini almıştı. Görüntüleri ekrana getirip “Bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna kendi ağzından “Burada da babayı bulduk ” cevabını oturtmuştuk.

Tevazu gösterip pek tepki göstermemişti rahmetli. En son Tercüman’da yazdığım yıllarda (2009) telefonla arayarak, Futbol Federasyonu seçimleri hakkındaki görüşlerini sormuştum. Doktoru Aylin Cesur aracılığıyla topa girmek istemediğini belirtmişti. Demirel’in kendine özgü uslubu vardı. Bir şey için önce “var” dediğine bir süre sonra “yok” dediği  olabiliyordu. Biz de acaba Demirel sporla ilgili konularda demeç verseydi, kendi uslubuyla neler söylerdi diye onun adına düşünerek bir toparlama yaptık.

ŞİKE İÇİN: Bana Türk takımları şike yapıyor dedirtemezsiniz

10 YIL SONRASINDAKİ GELİRLERİNE TEMLİK KOYDURTAN KULÜPLERİMİZ İÇİN: 70 cente muhtacız.

FUTBOL FEDERASYONU SEÇİMLERİ ÖNCESİNDE DEMİRERÖN İÇİN: Ben bir gün evimde otururken Futbol Federasyonu başkanı olayım, o makama çıkayım, diye dışarı çıkmadım.

TRABZONSPORLULARIN KENDİLERİNE AİT OLDUĞUNU ÖNE SÜRDÜKLERİ ŞAMPİYONLUĞU ALABİLMEK AMACIYLA YAPTIKLARI YÜRÜYÜŞLER İÇİN: Yollar yürümekle aşınmaz.

GEÇEN SENE KADRO DIŞI BIRAKILAN GALATASARAYLI SABRİ’NİN 4.8 MİLYON TL’YE YENİDEN İMZA ATMASI İÇİN: Dün dündür bugün bugün.

TÜRK FUTBOLUNUN BUGÜNKÜ DURUMU İÇİN: Bir kelimeyle özetlersem; iyi, ama iki kelimeyle özetlersem iyi değil.

VOLKAN DEMİREL’İN ZAMANSIZ PATLAMALARI İÇİN: Kimin aklına gelirdi patlayacağı?

DERİN FUTBOL İÇİN: Derin Futbol normal futbolun raydan çıkmış halidir.

YILMAZ VURAL İÇİN: Altı kere gittiysem 7 kere geldim

TAKIMLARIN FAZLA YORULMADAN KAYBETTİĞİ MAÇLAR İÇİN:Binaenaleyh öküzün altında buzağı aramanın manası yoktur.

 

Basketbol nasıl kurtulur?

FIBA’nın Beşiktaş, Galatasaray ve Pınar Karşıyaka’nın da aralarında bulunduğu 9 Türk kulübüne transfer yasağı getirmesi, Türk basketbolu için gerçek anlamda bir ayıp. Basketbol Federasyonu’nun çiçeği burnunda başkanı Harun Erdenay’ın ilerisi için köklü bir değişiklik getirmesi en büyük dileğimiz. Belki, sezon başında kulüpler yaptıkları bütçeleri federasyon ile paylaşabilir. Federasyon da daha başından hiçbir geliri olmayan kulüplerin hayali vaadlerle geliri olacakmış gibi davranmasının önüne geçebilir.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA