Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deniz Çoban istifa etti!
30 Eylül 2015 Çarşamba 17:30

Deniz Çoban istifa etti!

Kasımpaşa-Çaykur Rizespor karşılaşmasında verdiği hatalı karar nedeniyle canlı yayında özür dileyen Hakem Deniz Çoban, hakemliği bıraktığını açıkladı.

- Ben de biliyorum kurumların belli kuralları var. UEFA'nın FIFA'nın kuralları var. Bunların dışına çıktığımın farkındaydım zaten. Kimse etkili olmadı bunda. Bir hata yapmışsanız da sonucuna katlanmak zorundasınız.

- Ben vicdanımın sesiyle hareket ettim. Ama biliyorum ki Türkiye'de vicdanının sesiyle hareket eden insanlar maalesef sıkıntısını önlerindeki süreçte çekiyorlar. Ben onu o anda hissettim ve bildim zaten. Hakemlikte daha ilerisinin olmadığı, yapmamın yani bir şey düşünmedim o dakikadan sonra. Ben dedim bu konuşmayı yaptım, bundan sonrası olmaz, benim için hakemlik bitti dedim, odur.

- Daha yeni bir kararın arifesindeyim. Hayat çok değişik, çok şeylere gebe. Daha biraz önce söyledim. Ben o maça çıkarken, hakemlikteki bir ayın, bir yıl sonranın planını yaparak çıkmıştım ama bir anda anlamsız olduğunu gördüm.

- Ailem ve çocuklarımla kafa dinlemek istiyorum. Bu camia eğer adım Deniz Çoban ise, bana saygı gösteriliyorsa bu camia sayesinde kazandım. bu camiada hiçbir zaman kendimi yabancı hissetmedim. Şu anda da hakemliği bırakırken, camiama sırt dönmüş değilim. Ama yarın ne doğurur, bugünden onunla ilgili yorum yapmam doğru olmaz. Kafamı toplamaya çalışıyorum, bilemiyorum yani yarının ne getireceğini...

- Ben sadece şunu söyleyebilirim. Camianın içinden yeni çıktım, artısını eksisini tam net ifade edemem. Şunu çok net biliyorum, hakem camiasının içinde bulunan her bir fert hata yapmamak için, bu eleştirilere maruz kalmamak için işlerini en güzel şekilde yapmak için büyük fedakarlık sergiliyorlar. Ailelerinden, eşlerinden, çocuklarından, işlerinden, özel hayatlarından ayırdıkları her dakikayı bu işe ayırıyorlar.

- Haftada 10-15 tane maç seyrediyorlar, seminerlere katılıyorlar, uçaklardan inmiyorlar. Tek çabaları var başarılı olmak. Her bir kardeşim, arkadaşım çok değerli insanlar. Kişilikli, dürüst, namuslu işini seven en iyisini yapmaya çalışan insanlar.

- Herkesin söylediği klasik şeyi tekrar etmiş olacağım ama kim kendi işinde hata yapmıyor mu? Cerrah hata yapmıyor mu? insan hayatına mal oluyor. Şoför hata yapmıyor mu? İnsan hayatına mal oluyor.

- Hakem arkadaşım da hata yapacak. Yapamaması mümkün değil ki. Yapmaması için robot olması lazım. Bir şeylerin değişmesi lazım, ne olur da değişir bilmiyoruz. Bir hakem bir hata yaptıysa emin o futbolcudan, o takımdan, seyirciden daha beter kahroluyor. Nasıl yaptım diye kendini yiyor. Hiç kimse bilerek hata yapmıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA