Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dev satın alma!
20 Nisan 2013 Cumartesi 13:46

Dev satın alma!

Ülker ailesi bir market daha aldı

İspanyol Dia’nın yüzde 60, Sabancı Holding’in yüzde 40 hissesinin olduğu DiaSA, Ülker markasıyla bilinen Yıldız Holding’e satıldı. Satış bedeli 320 milyon lira olarak açıklandı.

Sabancı Holding ile İspanyol Dia’nın ortak olduğu DiaSA’nın Ülker’in çatı şirketi Yıldız Holding’e satışı konusunda anlaşma sağlandı. Sabancı Holding tarafından KAP’a yapılan açıklamada, DiaSA’nın yüzde 40 hissesine sahip Sabancı Holding’in paylarını Şok Marketler’e, Dia Group’un ise yüzde 60 payının Yıldız Holding ve Şok Marketler’e satıldığı belirtildi.

DiaSA’nın toplam satış bedelinin 320 milyon lira olduğu açıklandı. Satıştan Sabancı’nın payına 128 milyon lira düşecek.

Yıldız Holding 2011’de 600 milyon liraya Şok’u alarak ucuz market segmentinde BİM’e rakip olmuştu. DiaSA, Türkiye’de 1.200’ün üzerinde market ile faaliyetlerini sürdürüyor.

Carrefour’dan çıkıyor

Sabancı Holding, Fransız süpermarket zinciri Carrefour ile ortaklığı olan Carrefoursa’daki payının satışı için de Carrefour ile görüşmeler yürütüyor.

Konu hakkında bilgi sahibi bir kaynak, “Sabancı’nın Carrefoursa’daki payının Carrefour’a satışı yönünde olumlu gelişmeler var ancak henüz nihai aşamaya gelinmedi” dedi.

Carrefoursa’da Sabancı Holding’in yüzde 38.8, Carrefour Nederland BV’nin yüzde 58.2 payı bulunuyor. Hisselerin yüzde 2.2’si halka açık.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA