Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DiaSAda içki raflardan kalkıyor
21 Nisan 2013 Pazar 22:13

DiaSA'da içki raflardan kalkıyor

Ülker'in DiaSA'yı satın almasından sonra müşterileri bir sürpriz bekliyor

Ülker'in DiaSA’yı 320 milyon TL’ye satın alması pazardaki rekabette dengeleri bir anda değiştirirken, piyasada ilginç bir değişime daha yol açmış oluyor. Yeni alım sonrası yakında ucuz market liginde içki satışı yapılan nokta kalmamış olacak.
2011 yılında Şok alımı sonrası bu marketlerde içki satışına son veren Ülker grubunun yeni alım sonrası bu kez DiaSA’da benzer stratejiyi izleyeceği belirtiliyor.
Hatta Sabancı grubuna yakın kaynaklar, satış üzerinde anlaşılması sonrası teknik detay sürecinde, yani 1 Nisan 2013 tarihinden bu yana DiaSA’ya alkollü içki ürünlerinin tedariğinin durdurulduğunu ifade ediyor.
Bu durum Migros, Carrefour, Metro, MacroCenter mağazaları gibi büyük metrekareli süpermarket zincirleri dışında market raflarında içki satılmayacağı anlamına geliyor.

Büyükler de listede
Hatırlatalım Migros ve Carrefour da mevcut sahipleri tarafından satış listesine konulan markalar. Yeni alımlar sonrası pazarda dengelerin iyiden iyiye değişebileceği, alkollü içki satışındaki oyunun da bu anlamda farklı bir noktaya taşınabileceği ifade ediliyor.
Öte yandan piyasa kaynakları 1 Nisan’dan sonraki mal teslimlerinde Ülker’e rakip markalı ürünlerin alımının da DiaSA tarafından durdurulduğunun bilgisini veriyor.

 Marka ne olaca k?

DiaSA’nın satışının ardından zincirin adının değişip değişmeyeceği konusu da gündeme geldi. Bazı kaynaklar Ülker’in yıl sonuna kadar Dia adıyla devam edeceğini söylüyor. Yine konuşulanlara göre yıl sonunda zincirin yeni adı “Şok” olacak. Milliyet

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA