Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dilekin ilk kemoterapi seansları tamamlandı
07 Mayıs 2013 Salı 11:39

Dilek'in ilk kemoterapi seansları tamamlandı

Bakan Bayraktar ile yaşadığı "tatsız" olay sonrası Trakya Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan kanserli Dilek, bugün taburcu oldu...

EDİRNE'de ilaçlarının yurt dışından temini için yardım istediği Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın cebine koyduğu parayı "Ben dilenci değilim" diyerek iade etmesiyle tanınan lenf kanseri hastası üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Dilek Özçelik, tedavi edildiği hastaneden taburcu oldu. İlk kemoterapi seansları tamamlanan ve Tekirdağ'daki ailesinin yanına giden Özçelik, sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Edirne'de 14 Nisan günü kente gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, belediye binasından çıkarken yanına gelen ve kanser tedavisi için ilaçlarının eksik olduğunu söyleyen Dilek Özçelik'in eline bir miktar para tutuşturmuş, genç kız "Ben dilenci değilim" diyerek parayı iade etmişti. Görüntülerin yayınlanması ile Türkiye'nin tanıdığı Dilek Özçelik, Bakan Bayraktar ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun yanı sıra Edirne Valisi Hasan Duruer'in girişimleriyle 15 Nisan günü Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi Hematoloji servisinde tedavi altına alındı. Aynı üniversitenin İngilizce öğretmenliği 3'ncü sınıf öğrencisi Dilek Özçelik'in eksik olan ilaçları kısa sürede temin edildi. Özdelik, 3 gün hastanede yattıktan sonra ayakta tedavisine karar verildikten sonra taburcu edildi. Hastaneden taburcu olduktan sonra Tekirdağ'ın Saray İlçesi'ne bağlı Büyükyoncalı Beldesi'ndeki ailesinin yanına giden Dilek Özçelik'in, hastalığı nedeniyle başlanan kemoterapi tedavisinin ilk kuru tamamlandı. 

"DERSLERİMİ EVDE ÇALIŞIYORUM"

Sağlık durumu ve moralinin yerinde olduğunu belirten Dilek Özçelik, şöyle dedi:

"İlaçlarımı eksiksiz kullanıyorum. Moral ve sağlık durumum oldukça iyi. İlk kemoterapi kuru tamamlandı. İlerleyen günlerde ikinci kur başlanacak. Hastaneden taburcu olduktan sonra ailemin yanına geldim. Kontrollerim ayakta tedavi yöntemiyle sürüyor. Üniversite okuduğum için de derslerimden de geri kalmak istemiyorum. Sağ olsunlar hocalarım bana destek verdi ve sadece sınavlara girmek için okula gideceğim. Arkadaşlarım da ders notlarını bana ulaştırıyor. Bend e evde kendi imkanlarımla eğitimimden geri kalmamak için çalışıyorum. İnşallah en yakın zamanda eski sağlıklı günlerime döneceğim."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA