Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Diri diri gömmek istemişler!
20 Mayıs 2013 Pazartesi 12:35

Diri diri gömmek istemişler!

Arkadaşları tarafından sırtından tabancayla vurulup, cesedi nehir kenarına atılan kebapçı Erdal Gündüz'ün ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı.

ADANA'da 4 ay önce borç para vermediği için arkadaşları tarafından sırtından tabancayla vurulup, cesedi nehir kenarına atılan kebapçı 33 yaşındaki Erdal Gündüz'ün ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Cinayet şüphelisi firardaki 31 yaşındaki Mehmet İnan hakkında öldürmekten ömür boyu, yağma suçundan da 15 yıla kadar hapis cezası istendi. Tutuklu 2 şüphelinin de cinayete ve yağmaya yardım suçlarından 22'şer yıla kadar hapisleri talep edildi.

Merkez Seyhan İlçesi'nin Gülbahçe Mahallesi Obalar Caddesi'nde kebapçılık yapan Erdal Gürbüz, 21 Şubat 2013'de, yanına gelen arkadaşları Mehmet İnan, 31 yaşındaki İbrahim Akdeniz ve 26 yaşındaki Kenan Çetin ile gezmek için dışarı çıktı. İddiaya göre otomobille gezerken 3 şüpheli, Erdal Gündüz'den 10 bin lira borç para istedi. Gündüz de o kadar parası olmadığını söyleyince aralarında tartışma çıktı. Daha sonra Gündüz, Çevik'in kullandığı otomobil yavaşlayınca inerek, uzaklaşmak istedi. Şüpheliler de arkasından tabancayla ateş etti. Sırtından vurulunca yere düşen Gündüz'ü yaralı halde otomobile alan şüpheliler, sonra da kimsenin yaşamadığı bağ evine götürdü.

ÖLÜNCE ATMIŞLAR

Burada yaralı haldeki Gündüz'ün üzerindeki elbiseleri çıkartıp, cebindeki parayı alan şüpheliler, öldükten sonra da cesedi Seyhan Nehri kenarına attı.

Olayın ardından tutuklanan Çevik ile Akdeniz, kebapçı Gündüz'ü halen firarda olan İnan'ın tabancayla vurduğunu ileri sürdü. Korktukları için ona engel olamadıkları gibi hastaneye de götüremediklerini ileri süren şüphelilerden Akdeniz, "Erdal'ı toprağa gömmek istediler. Ancak ben izin vermedim. Çünkü hala yaşıyordu" dedi.

Kenan Çevik de "Ben hastaneye götürmeyi teklif ettim. Ancak kabul etmediler. 'Sen de bu işe karıştın, ne dersek onu yapacaksın' dediler. Erdal'ı nasıl yok edeceklerini konuşuyorlardı" diye ifade verdi.

Soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, olayla ilgili iddianame hazırladı. 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamede, sanıklardan firardaki Mehmet İnan hakkında, 'kasten öldürme' suçundan ömür boyu, 'nitelikli yağma' suçundan da 15 yıla kadar hapis cezası istendi. Diğer tutuklu sanıklar Çevik ve Akdeniz hakkında da yardım ettikleri iddiasıyla cinayetten 15'er, yağmadan da 7 yıla kadar hapisleri talep edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA