Burcu Özenç / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Burcu Özenç / Yazar

Dünya Ruh Sağlığı Günümüz Kutlu Olsun.

10 Ekim 2016 Pazartesi 12:53

Dünya Ruh Sağlığı Günümüz Kutlu Olsun.

Bugün; Dünya Ruh Sağlığı Günü. 1992 yılından itibaren Ruh Sağlığı Federasyonu’nun bir projesi olarak, farkındalık yaratmak için her yıl 10 Ekim’de kutlanmaktadır. Bu günün amaçları şu şekilde özetlenmiştir;

Ruh sağlığı hastalığından muzdarip olanların sesini duyurabilmek, toplumda ruh sağlığı konusunda bilgi ve anlayışın artmasını sağlamak.
Kişinin ruh sağlığını ve yaşam işlevlerini koruyup desteklemek.
Psikiyatrik ve nörolojik hastalıkları önlemek.
Psikiyatrik ve nörolojik hastalıkların tedavi ve bakımını geliştirmek.

 

Tek tek hepimizin sağlıklı, hep diğerlerinin ruhunun bozuk olması itibariyle özellikle siz sağlık kokan insanların, bu günü kutlu olsun. İçerisinde çift saha maç yapan korkuları, dışarıya tam donanımlı ego olarak yansıyan, full kapasite mutsuz hepiniz için ayrıca tebrik gönderiyorum. Kendisiyle yüzleşmeye cesareti olmayan, içten ısıtmalı huzursuzlarım sizi de unutmadım. Bugün birlik olma günü, çıkarın gizli anti-dep’lerinizi!

İçinizin sesini dinleyin, sizi nereye çağırıyorsa oraya gidin! Savrulmayın yeter ki. Kendinize yaşadığınız bir ömrünüz olsun. Hepimizin günü kutlu olsun.

*****************************************************************

Gök yarılmışçasına yağıyor yağmur. Vicdanlarımızı temizlesin, günahtan günaha koşan hayatlarımızı yıkasın diye. İdeallerimiz uğruna tükettiğimiz ömrümüzün değerini bilmeden yaşadığımızı, bize öğretsin diye. Bu yağmurda da yıkanıp temizlenebildiysek ne mutlu bize.

Mevsimlerden ders almasını bilmek lazım.  Çünkü yaşarken emin olduğumuz tek gerçek "ölümdür". Onun dışında ki her şey, bir varsayımdan ibarettir. Ve birçoğumuz ömrünü, 4 mevsim sonunda tamamlamaz. Herkes kendi gerçekliğinde, kendi zamanında bitirir yolunu. "Kimi yaşayarak, kimi varsayarak". Bu yolda; sizi siz olarak yaşayan insanlarla yürümeli, konuşurken yüzünüze bakabilen, dinleyebilen kişilerle zamanı paylaşabilmeliyiz. Gerisine seri numaraları da verseniz, sıralarını şaşırmazsınız.

Ne çarpıktır şu insan ilişkileri. Mutsuzluğunuz mutlu eder kimilerini. Bunca bencillik kirliliğinde kendiniz olarak yaşayabiliyorsanız ne mutlu size.

Son zamanlarda ki favori şarkım; “Model – Sarı Kurdeleler”. Net bir ifade.

Mutluluk başka kalplerde gizli değil. Sizin kalbinizde, bunu hiçe sayan her kim olursa olsun, yol verin geçsin. Veda etmeye bile gerek yok. Uğurlar olsun. Çözülmeyen şeylerin tek sağlıklı çözümü, kopartıp atmaktır. Aynı taşa defalarca takılıp düşmek yerine, taşı kaldırın yolunuzdan.

Neyi neden istediğinizi iyi belirleyin. Vitrinde çok beğendiğiniz o dev ekran televizyonu almak isterseniz, alırsınız. “Sadece alırsınız.” O dev ekranda beraber film izleyeceğiniz dostlarınız yoksa, yeni dekorasyonunuz hayırlı olsun.

Başkalarını kendi hayatları için araç zanneden insanlardan arınıp, temizlenmeniz dileğiyle.

Sevgiyle kalın.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA